Спеціальні потреби

Росія розташувала зенітно-ракетну систему навколо Москви


Посвячення першого дивізіону системи С-400 Тріумф транслювало центральне телебачення. Зентіно-ракетний комплекс, який прийшов на заміну С-300, має потужніші двигуни, точнішу систему наведення і скоро стане експортним товаром.

Машини із сріблястими пусковими шахтами заступили сьогодні на бойове чергування у підмосковному місті Електросталь у складі Червонопрапорного гвардійського зенітно-ракетного полку. Російські урядовці заявляють, що ракети Тріумфу здатні перехоплювати літаки-невидимки і крилаті ракети, що летять на висоті десяти метрів. Однак, на думку відомого воєнного оглядача Павла Фельгенгауера, нова система може становити загрозу для цивільних літаків:

“Навколо Москви такий повітряний рух, ви самі бачите. Можуть виникнути ускладнення з цією ракетою, оскільки нею керують оператори до якогось моменту, а далі вона летить на самонаведенні”.

Це питання було заторкнуте невипадково: Фельгенгауер додав, що новий комплекс за технічними параметрами перевершує комплекс С-300, яким українські Військово-повітряні сили випадково збили російський цивільний літак над Чорним морем. Аналогічний інцидент трапився в Росії, нагадав Фельгенгауер, коли було збито пасажирський літак над Уральськими горами у 1960-их роках. А при веденні бойових дій ймовірність помилки у визначенні цілей збільшується. Поки до війни не дійшло, росіяни будуть продавати цей комплекс. Про це говорить Ігор Ашурбейлі, начальник конструкторського бюро заводу “Алмаз”, де виробляють Тріумфи:

“Зацікавленість вже зараз дуже велика. Я думаю, що до 2011-го року, якщо буде на те політичне рішення Міністерства оборони, ми будемо готові постачати на експорт”.

Дальність стрільби С-400 по аеродинамічних цілях – 400 кілометрів, висота – понад 30 кілометрів. Російські експерти заявляють, що за універсальністю ця система перевершує ізраїльську систему ХЕЦ і американську СААД, себто не має світових аналогів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG