Спеціальні потреби

Індія виборола право на розвиток ядерної енергетики


Сполучені Штати та Індія завершили переговори щодо досягнення угоди в галузі розвитку ядерної енергетики у мирних цілях. Остаточне досягнення угоди довго відтягували через розходження між Сполченими Штатами та Індією у декількох питаннях.

Умови договору ще повинні бути схвалені Конгресом США та Міжнародним агентством з питань атомної енергії – МАГАТЕ. У процесі завершальних розмов з американськими офіційними представниками, Індія виборола право на продовження випробувань ядерної зброї та збагачення на своїй території відпрацьованих ядерних матеріалів. Своєї згоди на ці два види діяльності Сполучені Штати раніше не давали.

Заступник Державного Секретаря США з питань політичних відносин Ніколас Бернс заявив журналістам, що Вашингтон погодився дати Індії довготерміновий дозвіл на збагачення відпрацьованих ядерних матеріалів, бо уряд у Делі зобов'язався побудувати новий збагачувальний комплекс, який працюватиме виключно на цих матеріалах. Бернс додав, що офіційний Делі запевнив представників США у тому, що нова угода не стане приводом для розповсюдження Індією ядерної зброї.

XS
SM
MD
LG