Спеціальні потреби

Громадянська асамблея України вимагає нову Конституцію


Україна потребує нової Конституції, але писати її мають не юристи Секретаріту Президента, а визнані громадські авторитети. Таку резолюцію сьогодні ухвалила Громадянська асамблея України, що зібрала громадських лідерів для обговорення політичної кризи в державі.

За час політичної кризи українсці чули сотні її трактувань, але переважно від політиків. Тепер свою думку з приводу політичної кризи вирішили сказати і українські громадські організації. Вони вважають, що причини політичної кризи значно глибші, аніж протистояння політиків. Анатолій Пінчук зазначив:

“Ця політична криза 2007-го року була невідворотною. Її визначили низка політичних, юридичних, соціальних та культурних чинників. Політична криза почалася не 31березня і вона не завершиться проведенням виборів 30 вересня. Сучасна криза це не лише провал конституційної реформи сумнівної легітимності, розлад конституційного судочинства, політична корупція, розпуск парламенту та позачергові вибори. Це лише результати процесу державотворення без опори на громадянське суспільство і без врахування політичних, економічних і соціальних інтересів більшої частини громадян. Це наслідок неспроможності політичної еліти сформувати чітку стратегію розвитку України в конкурентному світі. Це наслідок успадкованої радянської форми української державності, нерозуміння взаємопов’язаності власних та загальнодержавних інтересів, а також ігнорування державою першочерговості реалізації прав людини та громадянина”.

Олег Хоменок каже, що нині політики надто далеко від народу і переймаються виклоючно влансими проблемами:

“Ми, представники громадянського суспільства звикли до уваги з боку наших політичних лідерів. І це зайвий раз говорить про те, що акції, які ми проводимо, як от Громадянська асамблея України є цілком на часі. Ці акції потрібні, оскільки існує певний розрив між лідерами і суспільством, що дуже погано”.

Відтак у резолюції асамблеї записали, що країні нині потрібна нова Конституція, яка має стати непорушним законом для всіх.

Серед інших вимог – проведення чесної виборчої кампанії на парламентських виборах. Однак, експерти зазначають, що нинішня виборча система дуже недосконала і віддаляє народних обранців власне від народу. Відтак у резолюції записана необхідність реформи виборів і запровадження відкритих списків з частковим повернення до мажоритарки у системі місцевого самоврядування.

Але основною вимогою до політиків можна вважати заяву про необхідність створення конституційної асамблеї, яка б займалася розробкою нової Конституції, що потім буде затверджено на всеукраїнському рефрендумі.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG