Спеціальні потреби

Україна може отримати фінансову допомогу Уряду США


Ураїна та Сполучені Штати домовилися прискорити розробку заходів для участі в американській урядовій програмі допомоги в рамках проекту “Виклик тисячоліття”. Про це стало відомо після сьогоднішньої зустічі у Києві секретаря РНБО Івана Плюща із віце-президентом корпорації Джоном Гевком.

Як повідомляє прес-служба РНБО, до кінця липня Україна створить технічну групу. Її завданням буде проведення консультацій та розробка інвестиційних проектів. Ці пропозиції подадуть на розгляд експертів корпорації.

У серпні до України прибудуть фахівці корпорації. Вони допоможуть українським урядовцям підготувати документи для участі в наступному етапі програми та ознайомлять із практикою втілення подібних проектів Корпорації в інших країнах.

Україна вже отримала від корпорації близько 45 мільйонів доларів на виконання так званої порогової програми. Ці гроші спрямовують переважно на проекти з подолання корупції та вдосконалення судової системи країни. В разі успіху, Україна може отримати значно більші суми. Керівник фонду припустив, що американська урядова допомога в рамках проекту може скласти принаймні півмільярда доларів.

Під час зустрічі Джон Гевко зазначив, що стан реалізації в Україні порогової програми дає можливість сподіватися на успішне вирішення завдань щодо проведення реформи кримінальної юстиції, зміцнення контролю над владою, застосування етичних та адміністративних норм, вдосконалення регуляторної політики і подолання корупції.

XS
SM
MD
LG