Спеціальні потреби

До мегаблоку демократичних сил увійшло 10 партій


Створено виборчий мегаблок демократичних сил. Він має назву “Наша Україна – Народна самооборона”. До об’єднання увійшло 10 партій, а очолив його Юрій Луценко. Створення блоку передбачає не тільки спільний похід на вибори, але й злиття після виборів у єдину велику партію національно-демократичних сил.

“Назло ворогам і скептикам”, – так Юрій Луценко почав свою прес-конференцію, на якій повідомив про створення єдиного виборчого мегаблоку демократичних сил. Декларацію про це підписали 10 партій – “Наша Україна” Кириленка, “Вперед, Україно!” Луценка, Народний рух України Тарасюка, Українська народна партія Костенка, УРП “Собор” Матвієнка, Християнсько-демократичний союз Стретовича, “Пора” Каськіва, Конгрес українських націоналістів Гірника, Партія захисників вітчизни Кармазіна і “Європейська партія” Катеринчука.

Як повідомив лідер виборчого мегаблоку Юрій Луценко, об’єднання демократичних сил продиктоване волею виборців. За його словами, це нова сторінка сучасної української політичної традиції.

“Закінчуються ігри в мікрогетьманство, починається відповідальна європейська політика”, – наголосив Луценко.

Як він підкреслив, демократи не лише йдуть на вибори разом, але й після виборів створять єдину велику партію. Власне, це є умовою входження у виборчий мегаблок. За словами Луценка, кожна із десяти політичних сил повинна провести у липні з’їзд і прийняти рішення про злиття в єдину національно-демократичну партію після завешення виборів ще до кінця цього року:

“Ті, хто не прийме такого рішення, не будуть учасниками блоку, і в цьому нема нічого страшного. Є прямі, прозорі, відверті правила організації нової, потужної політичної сили. Ті, хто хоче займатися окремою політикою, мікроскопічною політикою, мають на це право. Ми вільні люди у вільній країні. Ті, хто хоче робити національну політику у всеукраїнському масштабі пройдуть цей етап і вхідним квитком до блоку буде саме таке рішення з’їздів всіх учасників підписання сьогоднішнього документа”.

Лідер виборчого мегаблоку демократичних сил категорично відкинув можливість союзу в майбутньому парламенті з опонентами із нинішньої правлячої коаліції:

“Угода, одним із пуктів якої є неможливість створення коаліції в парламенті із представниками нинішньої правлячої коаліції – Партією регіонів, соціалістів та комуністів, – завізована всіма учасниками попереднього процесу: “Нашою Україною”, Самообороною і Правицею. У нас єдиний союзник – Блок Юлії Тимошенко. Ми готові, в разі перемоги, разом з нею сформувати уряд”.

При цьому Юрій Луценко підтвердив, що кандидатуру прем’єра визначатимуть за принципом, погодженим “Нашою Україною” і БЮТ ще до виборів 2006-го року: прем’єра висуває той блок, за який виборці віддали більше голосів.

Лідер “Нашої України – Народної самооборони” оголосив також першу “десятку” виборчого мегаблоку. До неї ввійдуть Юрій Луценко, В’ячеслав Кириленко, Арсеній Яценюк, Анатолій Гриценко, Микола Катеринчук, Ольга Герасим’юк, Віктор Балога, Ксенія Ляпіна, Руслан Князевич, Володимир Ар’єв.

Як заявив Луценко, одним із головних пріоритетів нового блоку буде хрестовий похід проти злочинності – скасування депутатської недоторканності та відновлення справедливості у судах.

Серед програмних завдань блоку він назвав також заміщення олігархії розвитком малого і середнього бізнесу та реалізацію європейських стандартів життя.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG