Спеціальні потреби

Серфес – приваблива новинка від “Майкрософту”


Декілька років тому засновник компанiї “Майкрософт” Біл Ґейтс на одній із виставок говорив про технологію майбутнього – комп’ютер, який взаємодіє з іншими електронними пристроями без кабельного з’єднання. Тоді це звучало як щось нереальне. Сьогодні чергова революційна розробка – комп`ютер зі сенсорною поверхнею та небувалими досі інтерактивними якостями. Виглядає, що першими, хто випробує новинку, будуть відвідувачі готелів та ресторанів.

Комп’ютери нової серії виробництва компанії “Майкрософт” не використовують ані мишки, ані клавіатури – достатньо лише ваших пальців. Засновник компанії Біл Ґейтс називає новий винахід – Майкрософт Серфес:

“Як тільки я торкаюся поверхні, камера розпізнає, чого я дотикаюся. Я можу робити це у різних місцях і з будь-якого боку. Це властиво і є персональний комп’ютер, але з новими якостями поверхні”.

Серфес – це немов інтерактивний стiл. Він контактує з іншими портативними приладами без будь-яких кабелів і, як каже спiвробiтник “Майкрософту” Джефрі Ґетiс, вiн здатний розпізнавати навiть магнiтнi картки:

“Я зараз у Шератон-готелі. Я можу взяти свiй електронний ключ або свою Шератон-картку, покласти її на поверхню i комп’ютер миттєво визначає, хто я і що у мене п`ять з половиною тисяч балiв на рахунку”.

Серфес також дозволяє користувачам завантажувати музику. Лише покладіть портативний музичний плейєр на поверхню і вкажiть пальцем, чого бажаєте. Ґетiс каже, що це все можна зробити без будь-якого з’єднання:

“Я лише вибираю потрібний файл і перетягую його у плейєр. Зауважте, що система сама знімає гроші з моєї картки”.

Так само можна робити і з фотографіями, навiть у зворотньому напрямку, при чому Серфес завантажує фото з цифрової камери.

Біл Ґейтс каже: “Я можу додати будь-яке iз своїх фото до колекції. Серфес впiзнає камеру, завантажує фото без жодного кабельного з`вязку i тодi ставить їх у свiй дисплей”.

“Майкрософт” вклав чимало зусиль у розвиток природнiх користувацьких iнтерфейсiв, якi виконують прерiзнi практичні завдання – такi як замовлення їжi чи напоїв. Менеджер компанiї “Майкрософт” Піт Томпсон впевнений, що нова технологія сподобається навiть технофобам:

“Є одна річ, якою я особисто дуже захоплююся. Серфес допоміг розвіяти стереотип, що користуватись комп’ютерною технікою складно. Тепер ви не мусите мати особливих комп’ютерних навичок, аби опанувати цю новинку. І це справді велика перевага”.

Очікують, що новинка “Майкрософту” з’явиться на ринку у листопаді цього року. Однак із вартістю від п’яти до десяти тисяч доларів нові комп’ютери будуть по кишені не кожному. Відтак на початках їх використовуватимуть лише комерційнi пiдприємства.

Засновник “Майкрософту” Біл Ґейтс каже, що колись гаслом компанії було – комп’ютер на кожен стіл. Тепер, за його переконанням, кожен стіл має бути комп’ютером.

XS
SM
MD
LG