Спеціальні потреби

В Афганістані – жертви внаслідок бойових дій


Військове командування в Афганістані повідомило про посилення за останні кілька тижнів атак на цивільних та військові сили, очолені Сполученими Штатами. Незважаючи на це, – кажуть американські та афганські представники, – з усього видно, що наступальні операції завдають ворогові значних втрат.

Менше, аніж за тиждень через напади, учинені повстанцями на півдні країни, загинуло понад сто цивільних та військових. Однак командувач американських сил у південно-східному Афганістані, полковник Мартін Швайцер вважає тактику повстанців безвиграшною:

“У дев’яти із десятьох випадків, вони роблять мішенями нападів громади, дітей, учителів, вони вдаються до атак на лікарів та урядових службовців”.

Від початку року, ці напади забрали життя 2400 людей, серед них цивільних, бойовиків та військовослужбовців афганських і союзних сил. Генерал-майор афганської армії Абдул Халід каже, що очолені ним сили виграють натомість найголовнішу битву – за серця та уми афганських громадян:

“Вони ненавидять ворога, бо розуміють, що ані Талібан, ані мережа аль-Кайда нічого доброго їм не віщують”.

Однак деякі міжнародні організації так не думають. Скажімо Агентство координування дій допомоги Афганістану вважає, що повага місцевого населення до американських військових сил за останні п’ять років дещо зменшилася. Як аргумент наводять повітряні рейди американців на кшталт цьоготижневого, який забрав життя сімох дітей. Полковник Швайцер відкидає поголоски про те, що коаліційні сили знали про присутність дітей у схованці аль-Кайди:

“Я вам можу особисто гарантувати, що координуючи цю операцію з різними підрозділами, ми й гадки не мали, що на території об’єкту були діти”.

Загалом же, статистика втрат у Афганістані неоднозначна. Організації гуманітарної допомоги твердять, що багато цивільних тут загинули через помилки американських військових. Звіти ж Американської Армії називають винуватцями людських трагедій повстанців.

XS
SM
MD
LG