Спеціальні потреби

Україна евакуювала своїх громадян із Сектора Газа


Україна завершила евакуацію своїх громадян із зони збройного конфлікту у Секторі Газа. Міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк говорить, що вже сьогодні 91 людина повернеться на Батьківщину. Більшісь із них – жінки та діти. Вони звернулися за допомогою в українське посольство в Ізраїлі.

Сьогодні Українців вивезли на територію сусідньої Йорданії. З цієї країни їх доправить чартерний літак Міністерства оборони України. Близько двох десятків людей залишаться у столиці. Решта поїдуть в інші міста, де мають рідних або друзів.

За словами Арсенія Яценюка переговори щодо евакуації тривали чотири дні і Україна є першою країною, яка провела евакуацію своїх громадян:

“Нам був необхідний гуманітарний коридор. Тобто безпечність виведення українських громадян. Для цього ми провели переговори з усіма політичними силами, які знаходяться в Секторі Газа. Також ми провели консультації з Йорданією, Ізраїлем, Сирією, РБ ООН та Червоним Хрестом. Таким чином ми можемо чітко сказати, що свою функцію із виведення українських громадян із надзвичайно небезпечної території ми завершили”.

Літак для перевезення надало оборонне відомство країни. Воно підготувало два варіанти вивезення біженців-громадян України із зони конфлікту. Лайнери були готові вилетіти з Києва та Маріуполя. На обох літаках були бригади медиків. На проведення операції виділено майже півмільйона гривень. Нині українські дипломати та військові пропонують допомогу в евакуації громадянам інших країн, зокрема Росії.

XS
SM
MD
LG