Спеціальні потреби

Кредити на нерухомість – перевага чи пастка?


Ринок нерухомості, який вже досить довгий час перебуває в США у застої, зачепив інтереси багатьох американців. Згідно із даними асоціації американських банкірів, за перших три місяці цього року майже 180 тисяч приватних будинків стали власністю банків, через те, що їхні власники не могли вчасно сплачувати кредити за свої будинки. Ця цифра вдвічі перевищує показники минулого року і має тенденцію до зростання.

Кількість будинків, що перейшли у власність банків, зараз досягають найвищих позначок у США. Лідирує у цьому сумному списку штат Огайо, де близько 50 тисяч сімей втратили своє житло з січня цього року. В одному лише місті Клівленді, за несплату кредиту люди втратили 17 тисяч будинків.

Зваблені простотою отримання великих кредитів на придбання житла, тисячі сімей з часом розуміють, що не можуть сплачувати великих відсотків.

Лорі Джонсон з Техасу говорить, що вона втратила будинок після того, як взяла додатковий кредит, щоб сплачувати поточні рахунки:

“Одного разу я на місяць затримала сплату за електроенергію, наступного місяця мені нарахували пеню, борг зростав як снігова лавина”.

Брокер з нерухомості Кеннет Сешшин із Каліфорнії говорить, що вона часто бачить такі випадки:

“Це мрія кожного – мати власний будинок. І велике нещастя, коли його втрачаєш. Але насправді люди часто купують будинки, за які, з першого дня відомо, вони не зможуть платити щомісяця”.

Аналітики говорять, що багато людей купували будинки, які не можуть собі дозволити, вірячи в те, що вони швидко підростуть в ціні. Але ринок нерухомості навпаки впав.

Експерт з нерухомості Рік Шарга зазначає: “Як правило у цю пору року оптимізм переважає здоровий глузд і люди активно купують нерухомість. Але це справді лякає, коли бачиш як багато людей втратили свою власність за останній час”.

Уряд звинувачує деякі кредитні компанії, що вони не пояснюють ризики для власників будинків. Але поки центральний банк шукає шляхи боротьби зі зловживаннями у кредитній сфері, деякі штати вдаються до активніших дій.

Як от губернатор Колорадо Білл Ріхтер зазначає: “Брокери, які діють неетично, можуть втратити свої ліцензії і будуть змушені відшкодувати збитки людям, яким вони завдали шкоди”.

Аналітики прогнозують, що за наступні сім років один мільйон американців, які купили будинки в кредит, можуть їх втратити через нездатність платити відсотки.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG