Спеціальні потреби

Посол Тейлор: США підтримають вступ України в НАТО


Для України двері в НАТО відкриті. На цій позиції Сполучених Штатів вкотре наголосив посол США в Україні Вільям Тейлор, виступаючи на представницькому форумі “Євроатлантичне майбутнє України”, який відбувся у Києві:

“Двері відкриті. Рішення домагатися членства – за Україною. Це рішення не повинні приймати американці чи європейці, на Сході чи Заході Європи. Його не повинна приймати Росія. Україна сама має вирішувати, чи претендувати їй на членство в НАТО”.

За словами посла, перед країнами, що розмірковують над проблемою членства в альянсі, завжди постає два питання: бажання і готовності. Як він зазначив, НАТО не Варшавський пакт. Україна має вирішити, чи хоче вона бути у цій організації. І, як каже Тейлор, під час планованої дискусії в суспільстві українці отримають відповіді на свої запитання про НАТО і зможуть зробити свідомий вибір.

Що ж до готовності України до вступу в альянс, то посол США відзначив величезний прогрес у сфері оборони і водночас висловив занепокоєння станом внутрішньої безпеки. Згадавши про нещодавній конфлікт у Генпрокуратурі, який ледь не призвів до зіткнення одних силових підрозділів з іншими, та про марш внутрішніх військ на Київ, він наголосив, що внутрішня безпека України під запитанням і потребує реформ.

Економічні реформи також одна із складових готовності країни до членства в альянсі. Вільям Тейлор привітав прийняття Верховною Радою, попри політичну кризу, законів, необхідних для вступу України в СОТ. Як заявив посол, Сполучені Штати підтримують якнайшвидший вступ України до Світової організації торгівлі. За його словами, це принесе Україні не лише економічні вигоди, але й наблизить до євроспільноти, давши змогу розпочати переговори про зону вільної торгівлі з ЄС.

До економічних реформ, необхідних для членства в НАТО, Тейлор зараховує покращення інвестиційного клімату, а також зняття мораторію на продаж землі. На оптимістичні переконання посла мораторій буде знято уже до січня наступного року.

Одним з найголовніших елементів готовності України до вступу в альянс є верховенство права, – заявив американський посол. А тим часом, як він зауважив, з дотриманням цього принципу є проблеми серед української політичної еліти. За його словами, за останні три місяці головні конституційні інститути в країні – Генпрокуратура і СБУ, Конституційний Суд, Верховна Рада і ЦВК – виявились дискредитованими. Тепер доведеться багато потрудитися, щоб повернути повагу до верховенства права, – сказав Вільям Тейлор.

Як він підсумував, Сполучені Штати підтримають інтеграцію України у НАТО, коли в України буде і готовність, і бажання:

“Ми підтримуємо вступ України до НАТО. Однак це рішення – за Україною. Коли з’явиться готовність і бажання, тоді ми запросимо її до членства”.

XS
SM
MD
LG