Спеціальні потреби

Буш завершив своє турне країнами Європи


Джордж Буш завершив своє турне країнами Європи візитом до Болгарії. Колишній активний союзник радянського табору, Болгарія демонструє надзвичайну лояльність до американського президента та його політики. Софія влаштувала помпезний прийом Джорджу Бушу, а Болгарський Президент Георгі Парванов заявив, що відносини між обома країнами є такими добрими, що краще не буває.
Декілька тисяч мешканців болгарської столиці зібралися на центральній площі Софії, щоб привітати Джорджа Буша. Це був теплий прийом, хоча його важко порівняти з ейфорією, яка панувала напередодні під час візиту Буша до Албанії.

Після зустрічі перших осіб Болгарії з американським президентом, Джордж Буш і Георгі Парванов дали спільну прес-конференцію. Буш ще раз наголосив на необхідності будівництва протиракетних станцій у східній Європі. При цьому він вкотре зауважив, що це питання ще треба пропрацювати з Росією:

“Я не вважаю, що Росія є нашим ворогом. Росія – це країна з якою ми мусимо і можемо мати добрі відносини, щоб вирішувати загальні проблеми”.

Ще однією важливою тезою американського президента стало повторення заяви про те, що сербська провінція Косово мусить отримати незалежність у найближчому майбутньому:

“Америка вірить у те, що провінція Косово повинна здобути незалежність. І це має бути зрозумілим для Сербії, бо Сербія отримає можливість потрапити до НАТО та ЄС і мати кращі відносини зі Сполученими Штатами”.

Ця позиція Джорджа Буша вже викликала вкрай негативну реакцію сербських лідерів. Зокрема Прем’єр міністр Сербії Воїслав Коштуніца закликав Буша дбати про косовських албанців але не за рахунок сербських територій.

На завершення свого візиту Джордж Буш подякував болгарським солдатам, які зараз служать в Іраку, а також пообіцяв допомогти звільнити п’ятьох болгарських медсестер, які зараз перебувають в ув’язнені в Лівії за звинуваченнями у навмисному зараженні лівійських дітей вірусом СНІДу.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG