Спеціальні потреби

Експерти обговорюють соціологічний вимір виборів-2007


Партія регіонів – 30%, блок “Наша Україна” – 15% і Блок Юлії Тимошенко – 20%. На думку експертів, приблизно такими будуть результати основних політичних сил на дострокових парламентських виборах. Соціологічний вимір виборів-2007 обговорювали за круглим столом в українському представництві російської інформагенції “Новості”.

Прогнозувати, скільки голосів яка політична сила набере на майбутніх виборах – передчасно. Як каже відомий соціолог, науковий керівник фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна, для цього треба знати, хто увійде до виборчих блоків і чиї прізвища внесуть у списки. На її думку, прізвище Івченка, наприклад, у списку “Нашої України” автоматично означатиме мінус 2% до кінцевого результату пропрезидентської партії.

Загалом же Бекешкіна зазначає, що “помаранчеве” поле залишається більшим, аніж “біло-блакитне”. Але чия візьме на виборах, залежить від того, кому краще вдасться забезпечити явку своїх прихильників і “підправити” цифри:

“Я сказала б так: успіх виборів для коаліції і для опозиції залежить від дуже прострої речі: по-перше, прихильників якої сили більше прийде на вибори, а по-друге, де більше вдасться “накидати” за тих, хто на вибори не піде”.

Інший експерт, директор Центру політичних досліджень “Софія” Андрій Єрмолаєв вже зараз береться називати приблизні виборчі розклади. Лідером, за його словами, залишається Партія регіонів, яка набере орієнтовні 30% голосів. Срібним призером буде Блок Юлії Тимошенко, який зберігає стабільні 20%, проте невідомо, чи зможе набрати більше, повторивши успіх 2006-го року. Що ж до “Нашої України”, то Єрмолаєв каже, що вона має всі шанси набрати 15% голосів, якщо піде на вибори разом з “Народною самообороною” і “Правицею”:

“Я думаю, якщо “Наша Україна” піде на вибори як об’єднаний блок, то вона зможе створити великий головний біль для БЮТ. Вони можуть стати серйозними конкурентами за одне електоральне поле. Не виключено, що в такому випадку БЮТ може отримати навіть менший результат, ніж 2006-го року – за рахунок приросту і мобілізації виборців навколо нового об’ єднаного блоку, який буде позиціонуватися як пропрезидентський”.

Великим успіхом президента вважає створення виборчого мегаблоку і керівник Центру досліджень політичних цінностей Олесь Доній:

“Це безперечний успіх Ющенка, це його можливість конкурувати з Юлією Тимошенко і випередити Юлію Тимошенко у президентській кампанії, яка вже почалася”.

Розмова, що відбулась у київському представництві російської інформагенції “Новости”, позначилась невеличким ексцесом. Останнім часом РІА “Новості” регулярно проводить прес-конференції та круглі столи, щоразу перед початком попереджаючи учасників: говорити треба виключно російською мовою. Доній відмовився від пропозиції, назвавши її неприйнятною, чим зірвав оплески присутніх журналістів:

“Позиція, що заможна структура неспроможна знайти собі перекладача, який не може перекласти текст, мені здається малосерйозною. Я думаю, це просто проблема росту, тому що інакше доведеться думати, що це гуманітарна інвазія для того, щоб створити новий російський клуб і засвідчити, що інтелектуальні розмови можуть бути лише російською мовою, і не можуть бути українською. Мені не хотілося б в це вірити”.

XS
SM
MD
LG