Актуально
Політологи вважають, що силового сценарію не буде
Чи можливий силовий варіант розвитку подій в Україні? Про таку ймовірність активно заговорили після загострення протистояння. Проблему обговорювали за круглим столом в українському представництві російської інформагенції “РІА Новості”.
Змальовуючи останні події, коаліціянти вдаються до жорсткої лексики. Говорять про узурпацію влади президентом і згадують диктаторів від Сталіна до Піночета.
Народний депутат-регіонал Юрій Мірошниченко впевнений у тому, що здійснюється силовий сценарій, і прогнозує встановлення авторитарного режиму в Україні:
“Дійсно, було розроблено і реалізується силовий сценарій розвитку політичних подій в Україні. Яка мета цього сценарію. Перше – це відсторонити від влади політичних опонентів, це очевидно. Друге – провести псевдовибори, через фальсифікацію забезпечити повністю підконтрольну, маріонеткову Верховну Раду, яка б фактично виконувала всі розпорядження з Банкової. У такий самий спосіб сформувати маріонетковий Кабінет Міністрів. Відмінити політичну реформу. І як результат – ввести авторитарне правління в Україні”.
Регіоналові Мірошниченку заперечує радник президента з юридичних питань Микола Полудьонний. За його словами, коаліція сама нагнітає обстановку,
провокуючи вирішення конфлікту силовим шляхом:
“Хто вчора ввів силові підрозділи до Генеральної прокуратури? Коаліція. І це люди, які кажуть, що на Банковій розробляється силовий сценарій”.
Як вважає Полудьонний, коаліціянти не хочуть виконувати досягнутих домовленостей – тому і йдуть на загострення ситуації:
“Позавчора була домовленість, про це сказав і прем’єр, і президент, навіть визначили дату виборів, але ввечері треба було покласти на стіл президента протокол, який мають підписати. Поклали протокол на стіл? Не поклали, замість цього прем’єр поїхав в Ялту, а спікер в Словаччину. Так хто не бажає розв’язання політичної кризи?
Силового сценарію не буде – у цьому впевнені політологи. Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов каже, що для силових сценаріїв забракне
сил:
“Я в силовий сценарій не вірю. Для цього потрібна сила, певні обставини та умови, яких нема. До того ж, усі розуміють, що силовим сценарієм неможливо вирішити проблему єдності, консолідації України. Тому все одно доведеться шукати діалогові форми розв’язання ситуації. Загалом, в нас ця криза рухається так: напруження – потім розрядка. Зараз пік напруження. За кілька днів, гадаю, буде розрядка і знову почнеться переговорна фаза”.
Інший політолог, керівник центру “Український барометр” Віктор Небоженко також не вірить у те, що дійде до застосування сили. Що ж до гри м’язами, то її використовуватимуть задля посилення переговорних позицій:
“З приводу силового сценарію – ні та, ні інша сторона не має реальних засобів для здійснення силового сценарію. Але
імпульсивно-реактивна силова діяльність уже відбувається, і це специфіка нашої кризи. З учорашнього дня це почалося і тепер буде регулярно”.
Як вважає Небоженко, політики вже увійшли у смак, і певний обмін силовими ударами, чорним піаром та спробами перепризначень триватиме і тоді, коли вибори почнуться.
“Готуйтесь, нічого страшного у цьому нема”, – жартує аналітик.
Всі новини дня
Швейцарія продасть танки Німеччині, щоб замінити надані Україні

Німецький уряд привітав компромісне рішення Швейцарії, що дозволяє німецькій компанії Rheinmetall викупити у швейцарців кілька десятків танків Леопард-2 для поповнення арсеналів, з яких надана допомога Україні.
Жорсткі швейцарські закони про нейтральність забороняють пряме і навіть непряме постачання зброї до країн, які ведуть війну.
Ми в такий спосіб можемо робити внесок у безпеку Європи, а також в безпеку нашої країни.Віола Амгерд
Швейцарія, яка не входить ні в НАТО, ні в ЄС дотримується нейтралітету вже сотні років і уникла прямої участі в обидвох світових війнах, які вирували у Європі.
Але після відкритого російського вторгнення в Україну Швейцарія приєдналася до санкцій ЄС проти Росії і заявляє про невійськову підтримку України.
Компромісне рішення з Німеччиною полягає у запевненнях Берліна, що танки з Швейцарії залишатимуться на території Німеччини, або в якійсь з країн НАТО чи ЄС.
Йдеться про частину з 96 танків Леопард-2, які Швейцарія раніше придбала в Німеччині.
26 вересня швейцарський парламент схвалив виведення з експлуатації 25 танків Леопард-2, щоб надалі продати їх Німеччині.
«Ми дуже задоволені і вдячні за це рішення, - цитує агенція Reuters німецького посла Міхаеля Флюґґера з інтерв'ю швейцарському телебаченню. - Нам ті танки потрібні. Вони заповнять порожнини у нас і в наших європейських партнерів».
Посол також натякнув, що Швейцарія, як провідний експортер зброї, мала б удосконалити свої закони.
«Ми разом з партнерами в НАТО закупили у Швейцарії багато зброї, устаткування, частин та боєприпасів і тепер ми хотіли б передати частину того Україні», - сказав посол.
Раніше Швейцарія заблокувала низку пропозицій постачання виробленої у Швейцарії зброї, яку українцям були готові надати Німеччина, Данія та Іспанія.
Міністерка оборони Швейцарії Віола Амгерд натякнула на бажання шукати компроміси.
«Ми в такий спосіб можемо робити внесок у безпеку Європи, а також в безпеку нашої країни», - сказала Віола Амгерд швейцарському мовнику SRF.
- Голос Америки
«Ми знаємо про відео». Білий дім про суперечливі повідомлення щодо загибелі російського адмірала Соколова

Новий міністр оборони України Рустем Умеров заявив у вівторок в інтерв'ю Крістіан Аманпур з CNN, що якщо Соколов помер, «це хороша новина для всіх».
В ексклюзивному інтерв'ю з Києва він не підтвердив і не спростував факт загибелі Соколова під час удару.
«Він (Соколов) перебуває на наших тимчасово окупованих територіях… його там взагалі не повинно бути. Отже, якщо він мертвий, це хороша новина для всіх, що ми продовжуємо деокупацію нашої території», — сказав Умеров CNN.
Критика українського контрнаступу – непрофесійні і марні заяви. Генерал Годжес про багатоскладовість операцій ЗСУ

Тим, хто "за 8000 км" критикує, як хтось інший заходить на мінні поля і окопи та розміновує їх, повинно бути соромно самим за себе. Так тезу висловив колишній командувач Сухопутних сил НАТО в Європі, генерал США у відставці Бен Годжес під час дискусії у Вашингтоні “Перемога України: блимає жовтий сигнал?”.
Годжес відповідав на запитання Роберта Макконнелла, співзасновника Фундації США-Україна стосовно критичних зауважень на адресу дій української армії у війні.
“Це непрофесійні та марні заяви”, – сказав Бен Годжес.
Генерал нагадав, що українцям доводиться боротися без підтримки авіації, без якої США, Велика Британія чи Німеччина ніколи не посилала б своїх солдатів у бойові дії. Голос Америки також писав раніше про дискусію між експертами, які заявили, що якби наступ в Україні вела американська армія, вона би спиралася на підтримку авіації, яка б розбила укріплення противника ще задовго перед тим, як відправили б піхоту.
“Контрнаступ – це не лише те, що ми бачимо на полі бою”, – наголосив Годжес. За його словами, ЗСУ проводять багатоскладові комплексні операції, включно з роботою спецпризначенців, атаками дронів, кібер боротьбою, виведенням з ладу російських радарів та ППО та іншим.
Також, за словами Годжеса, вражаючою є робота українських військових щодо Чорноморського флоту, яка створює величезний тиск на російський генштаб.
Раніше в ексклюзивному інтерв'ю Голосу Америки Бен Годжес також заявив, що за умов відсутності підтримки з повітря критика українського контранаступну є невиправданою. “На жаль, українці й надалі зазнають великих втрат, тому що ми, Захід, не надали їм необхідних можливостей. І я говорю саме про високоточну зброю великої дальності”, – сказав Годжес.
Генератори, павербанки та газові пальники – як українці готуються до другої зими в умовах війни. Відео
Консервація в промислових масштабах, генератори, павербанки та газові пальники – українці готуються до другої зими в умовах війни. Люди налаштовуються на найскладніший сценарій, коли Росія знову атакуватиме енергетичну інфраструктуру і будуть перебої з електропостачанням.
Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео
США запропонували Україні перелік пріоритетних реформ для обговорення на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України. Що означає цей лист для України у контексті подальшої військової підтримки від США – у Білому Домі пояснили на запит Голосу Америки Українською.
Форум