Спеціальні потреби

Національна гврдія США шукає нових ресурсів


Після серії смертельних торнадо і з наближенням сезону ураганів у Сполучених Штатах загострилися дебати з приводу послаблення лав Національної гвардії. Особливо на сполох б’є штатний уряд, адже, переважно, саме військових посилають на подолання наслідків стихійних лих.

Дебати у цій справі почалися після потужних торнадо, внаслідок яких у Канзасі загинуло щонайменше 10 людей. Губернатор штату Кейтлін Себеліус заявила, що рятувально-пошукові роботи затягнулися через те, що необхідне для цього устаткування було відправлене разом з бійцями Національної гвардії до Іраку:

“Люди у нас є. Однак ми віддали приблизно половину вантажівок. Також ми не маємо автоплатформ для перевезення важкого устаткування”.

Після цієї заяви 50 губернаторів підписали листа до Президента Буша із закликом негайно поповнити устаткування, яке надіслали до Іраку. На слуханнях минулого тижня у Конгресі представник офісу з надзвичайних ситуацій у Північній Кароліні Даґ Ґоел висловив занепокоєння здатністю його штату відреагувати на стихійне лихо за умов відсутності належної техніки:

“Збройні сили національних гвардійців Північної Кароліни мають на руках майже 55% відсотків техніки. Наразі відсутні близько50 машин, серед них гамві, трактори, трейлери і автокрани. 1з наближенням сезону ураганів наш губернатор переживає, що у нас немає достатньо сил і техніки на випадок катастрофи”.

З наближенням сезону ураганів законодавці також побоюються, що національні гвардійці не зможуть подолати ще одну катастрофу на зразок Катрини. Натомість генерал-майор зі штату Міссурі Кінґ Сидвел вважає, що іракська кампанія не заважає гвардійцям боротися з наслідками стихійних лих. Адміністрація Президента Буша також заперечує, що іракська кампанія послабила лави резервістів і планує розгорнути в Іраку додаткові сили. Між тим національні гвардійці попросили виділити їм протягом наступних п’яти років 22 мільярди доларів на закупівлю нового устаткування.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG