Спеціальні потреби

Буш закликав НАТО підтримати місію в Афганістані


Джордж Буш заявив про намір звернутися до країн НАТО із закликом активніше підтримати Сполучені Штати у місії в Афганістані. Такий коментар Буш зробив після дводенних переговорів з Генеральним секретарем НАТО Яап Де Гооп Схефер.

Буш та Схефер зустрічалися на ранчо Президента США в Техасі. Саме там американський лідер заявив, що країни НАТО мають бути активніше долучені до військової місії в Афганістані:

“Я дав знати Генеральному секретарю про наш намір переконати союзників НАТО взяти на себе більшу долю відповідальності, і що ми всі повинні розділити між собою ризик у досягненні спільної мети”.

Президент США звинуватив Талібан у свідомому застосуванні військової тактики, при якій бойовики розчиняються серед цивільного населення. Таким чином, зростання кількості загиблих серед цивільних зменшує народну підтримку дій американських сил та НАТО в Афганістані.

Схеффер осудив зростання жертв серед цивільних, але погодився, що ставки занадто високі, щоб припинити місію:

“Афганістан залишається однією з головних арен боротьби з тероризмом. І моє переконання таке: ця арена не може перетворюватися на місце поразки”.

Генсек НАТО та Джордж Буш також обговорили питання протиракетної оборони. Буш заявив, що він продовжить переговори з Росією стосовно встановлення в Європі станцій перехоплення ракет.

Джордж Буш зазначив: “Ми відправили міністра оборони Роберта Ґейтса в Росію для проведення повносторонніх та відкритих переговорів з Путіним і його адміністрацією. Ми хочемо, щоб Росія зрозуміла, що цей протиракетний щит не загрожує їй, а фактично призначений для захисту від потенційної загрози з боку деяких країн, які створюють загрозу для Європи”.

Росія наполягає, що система ПРО загрожуватиме її національній безпеці. Лідер США та керівник НАТО вважають, що протиракетний щит захистить всі нації від можливих атак.

XS
SM
MD
LG