Спеціальні потреби

КС розпочав справу щодо легітимності другого указу


Конституційний Суд України відкрив провадження у справі легітимності президентського Указу від 26 квітня. Представники президента тлумачать цей факт як намір зруйнувати досягнуті домовленості із врегулювання політичної кризи. Судді почали розглядати другий Указ президента, яким Віктор Ющенко переніс вибори на червень. Повідомлення про відкриття провадження у справі за поданням 160 депутатів з’явилося на офіційному сайті КС.

А тим часом Степан Гавриш, який нещодавно отримав суддівську мантію з рук президента, вважає, що Конституційний Суд не має права виносити жодних рішень у справі легітимності президентського Указу від 26 квітня. Як він заявив:

“Згідно з Конституцією, склад суду – 18 суддів. Нині ж трьох суддів президент звільнив, а троє новопризначених поки що не склали присяги. Це означає, що КС може у процедурному, регламентному порядку розглядати будь-яку справу, але винесення рішення КС не відповідатиме Конституції”.

Стурбованість фактом відкриття провадження у справі другого указу висловив і представник президента в Конституційному Суді Володимир Шаповал. На його думку, це може зруйнувати досягнуті наразі домовленості щодо врегулювання кризи:

“Коли йдуть переговори, дискусії в рамках робочої групи, коли є інформація, що найближчим часом буде встановлена дата дострокових виборів, подібні поспішні дії Конституційного Суду можуть опосередковано руйнувати такі домовленості.

Представник президента також вкотре висловив здивування з того приводу, що Конституційний Суд досі не припинив провадження у справі щодо конституційності Указу від 2 квітня, який втратив чинність. Шаповал назвав це “спробою грати в політичну гру.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG