Спеціальні потреби

Потепління сприяє виникненню алергії


Останнім часом з’являється все більше доказів того, що збільшення кількості людей, які страждають від алергічних захворювань та на астму може бути викликане глобальними змінами клімату.

Парниковий ефект виникає внаслідок накопичення вуглекислого газу в атмосфері та призводить до підвищення температури. А це в свою чергу провокує активний ріст дерев, рослин та квітів у міських районах. Пилок цвітіння цих рослин посилює алергічні захворювання серед людей.

Фахівець з алергології Кліфорд Бессет каже: “Ми бачимо надзвичайно різке збільшення кількості пилку в повітрі. Молоді та літні люди приходять і кажуть: лікарю в мене ніколи такого не було, що відбувається? Якщо порівняти з 1980-им роком, то кількість людей із захворюваннями на астму подвоїлася”.

Різко змінюється і міське довкілля, температура повітря у містах в середньому на 2,5 градуси вища за температуру в сільській місцевості. Міста з їх висотними будинками, бетоном та асфальтом утримують більше тепла. І рослинам це подобається, це спонукає їх до активнішого росту і виробництва більшої кількості пилку.

На думку фахівців, алергію можуть провокувати також пліснява та інші забруднення довкілля, які також виникають внаслідок збільшення температури від парникового ефекту.

XS
SM
MD
LG