Спеціальні потреби

Янукович закликає президента та опозицію до діалогу


Прем’єр міністр звернувся до президента із пропозицією відновити переговори і спільними зусиллями шукати вихід із нинішньої політичної кризи. Про це Віктор Янукович заявив на першому після травневих вихідних екстренному засіданні уряду.

Прем’єр виглядав напруженим, у його голосі чулися тривожні ноти. Він і сам підтвердив, що декілька минулих днів не були для нього святковими. Адже діалог із президентом фактично зупинився. Янукович каже, що декілька разів намагався особисто поговорити із главою держави, але безуспішно.

Прем’єр і президент не зустрічалися вже більше тижня. Не відбуваються й консультації представників коаліції та опозиції. Як каже Янукович – домовленості, яких досягли 25 квітня фактично зруйнувала президентська сторона. Тоді, начебто, робочі групи, до яких увійшли два представники із кожної сторони підготували перші пропозиції із врегулювання конфлікту. Янукович вважає, що повторний Указ глави держави про дострокові вибори та звільнення суддів Конституційного Суду обірвали цей діалог:

“Ми перебуваємо у дуже небезпечному становищі. Я категорично проти того, щоб в Україні відбувався такий силовий процес, який зараз йде з боку будь-якої гілки влади. У даному випадку президента. Я вважаю, що в нас час ще не вичерпаний. І я закликаю і президента, і опозицію сісти за стіл переговорів і домовитися”.

Предметом домовленостей, за словами Януковича, має стати доцільність проведедення позачергових парламентських виборів. Він особливо підкреслив, що не виключає саме такого варіанту виходу із кризи. Але це рішення має народитися в результаті консенсусу. Та й для того, щоб уникнути непорозумінь, Рада мала б ухвалити закон до дострокові вибори, зауважив прем’єр.

Оглядачі кажуть – з часу припинення переговорного процесу з коаліцією президенту вдалося значно посилити власні позиції. Розблокована робота Центрвиборчкому, який готується до виборів у червні. Як виглядає, новий генпрокурор Святослав Піскун публічно демонструє більшу лояльність до глави держави, ніж його попередник Олександр Медведько. Звільненням двох членів Конституційного Суду Віктор Ющенко зміцнив свій вплив і на цей орган влади. Відтак, ймовірного компромісу із правлячою коаліцією можуть досягти на значно сприятливіших для президента умовах.

XS
SM
MD
LG