Спеціальні потреби

Минув 21 рік з часу найбільшої ядерної катастрофи


Саме 21 рік тому на Чорнобильській станції сталася аварія, яку міжнародне співтовариство визнало найбільшою в історії людства ядерною катастрофою. Вибух на четвертому реакторі, як вважають, був рівнозначний вибуху 500 атомних бомб, подібних до тих, що американці скинули на японські міста в кінці Другої світової війни.

У річницю трагедії Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав міжнародну спільноту поновити допомогу ураженим районам. У заяві Генсека ООН сказано:

“Світ не повинен забувати про людські жертви і біль. Враховуючи досвід минулого та сьогодення, ми повинні дивитися у майбутнє”.

У Києві Президент Ющенко разом з іншими політичними лідерами взяли участь у поминальному молебні та покладанні квітів до меморіального кургану “Героям Чорнобиля”.

Квіти до пам'ятника Тарасу Шевченку з нагоди роковин Чорнобильської аварії поклали і у Вашингтоні. Посол України у США разом із делегацією народних депутатів та представниками української громади вшанували пам'ять жертв аварії на Чорнобильській АЕС. Священик української православної церкви у Вашингтоні прочитав біля пам'ятника Кобзареві поминальну молитву.

XS
SM
MD
LG