Спеціальні потреби

“Робота та подорожування” – шанс відвідати США  (ВІДЕО)


Програма “Робота та подорожування” у США під час літніх канікул вже досить відома українським студентам. У цьому році, вперше, нею опікуватиметься Фундація “Україна – США”, яка добре знає бажання студентів, а також розуміє потреби американських роботодавців. Працівники фундації говорять, що їхня організація зможе працевлаштувати в Америці цього літа до 800 українських студентів.

Розрахована на студентів програма “Робота та подорожування” під час літніх канікул дуже популярна в Америці. Щороку в ній беруть участь більше 300 тисяч студентів у тому числі і з України.

Віце-президент фундації Джон Кунь зазначив: “Студенти із-за кордону, в цьому випадку з України, можуть приїхати в США на чотири місяці, щоб легально працювати і також мати час подорожувати, і звичайно у вересні вони мають повернутися в Україну”.

Керівники програми впевненні, що не лише пристойний заробіток, цікаві враження і знання мови залишаться у студента після літа, проведеного у США. А ще й розуміння суті американської економіки, орієнтованої на клієнта, і розвінчання багатьох стереотипів.

Джон Кунь каже, що ця програма сприяє культурному взаємопізнанню, адже не лише українські студенти дізнаються про щось нове. Американці також пізнають багато. Тому тут є взаємна перевага.

Богдан Ковальчук, менеджер програми “Робота та навчання в США”, колись був її учасником. Він переконаний, що студент легко може відробити кошти, витрачені на участь у програмі та авіаквитки:

“Студенти заробляють близько 300 доларів на тиждень. Є випадки, коли студенти працюють на двох роботах і заробляють більше. Як правило, всі наші студенти відробляють кошти, які вони вклали у програму”.

Американські роботодавців пропонують для студентів на літо як правило найпростішу роботу, пов’язану зі спілкуванням з людьми. Відомі курорти, парки розваг, готелі та ресторани дуже потребують на цей час додатковий персонал. Але якраз саме така робота є найбільш цікава та корисна для студента, впевнені у фундації.

Менеджер проекту Олеся Фаворська вважає: “Що менш професійна праця, то менш професійна позиція. Це добра нагода більше спілкуватися безпосередньо з клієнтом, відтак більше практикувати англійську мову і взагалі сприймати і розуміти орієнтування на клієнта та американський спосіб життя”.

Студенти з усіх регіонів України, незалежно з міста, чи села і неважливо якої професії можуть взяти участь у програмі. Обмежень – дуже небагато. Щоб потрапити на програму студенту потрібно бути віком від 18 до 28 років, він має бути на стаціонарній формі навчання і не на останньому році.

Крім того, потрібно заповнити анкету, написати резюме і скласти тести на знання англійської мови. Більше шансів стати учасником програми у тих, хто заздалегідь знайде роботодавця у США, чи точно знатиме, куди він хоче поїхати.

Менеджер проекту Богдан Ковальчук каже: “Я би порадив зараз студентам дізнаватися інформацію про програму, що саме потрібно, які документи і, починаючи з осені, вони вже можуть звертатися до наших партнерів в Україні, оформляти всі документи і з’ясовувати усі питання, пов’язані зі своїм від’їздом”.

Отже, канікули 2008-го року варто починати планувати вже тепер. А тим, хто ще в цьому році хоче поїхати в США – слід поквапитись. Загалом, у студентів ще є час до кінця квітня податися на програму через партнерів в Україні. І фундація радить цією можливістю скористатися.

Детальнішу інформацію про програму “Робота та подорожування” можна знайти на сайті www.exchangeusa.org

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG