Спеціальні потреби

Кінах пропонує розв’язати конфлікт шляхом компромісу


Делегація України взяла участь у щорічному засіданні голів Cвітового банку та Міжнародного Валютного Фонду у Вашингтоні. На зустрічі розглядали питання реструктуризації МВФ таким чином, щоб країни, які перейшли у категорію ринкової економіки мали більше повноважень у цій організації. Не зважаючи на показники стабільного зросту економіки, які демонструє Україна, є ризик, що остання політична криза, якщо вона не буде розв’язана оперативно, може сповільнити динаміку розвитку України. Про це у Вашингтоні зазначив голова делегації міністр економіки України Анатолій Кінах. За його словами усі сторони конфлікту в Україні повинні зняти політичну напругу і знайти конструктивний вихід із кризи. Компроміс щодо перенесення дострокових виборів, на думку міністра, є одним із прийнятних варіантів:

“Дуже важливо, щоб ці дострокові вибори відбувалися згідно із чинним законодавством та Конституцією. Аби їх результат був справді легітимним. І щоб не трапилося так, що результат комусь не сподобається, знову розпочнеться довга судова процедура щодо невизнання результатів цих виборів. Ми не маємо часу на такі сценарії, тому, якщо ми приймаємо рішення про дострокові вибори, то це має бути справді з метою досягнення політичного консенсусу і проходити в межах чинного законодавства. Відтак політичні сили, які мають право на участь у виборах, готуються до їх проведення. А відбудеться це у жовтні, чи листопаді – великого значення немає. Я б такий компромісний варіант підтримав. Головне, щоб вибори дали шанс українському народові бути більш сконсолідованим і мати прозору, демократичну і відповідальну владу”.

З часу виникнення чергової кризи в Україні політики та політологи заговорили про необхідність залучення міжнародних експертів до процесу виходу з неї, як це було під час Помаранчевої революції. Анатолій Кінах також підтримує таку ідею:

“Що стосується міжнародних посередників, то я за те, щоб вони приймали участь, але з метою допомогти усім учасникам цього конфліктного процесу сісти за стіл переговорів, шукати рішення на основі високої політичної культури, цивілізованого діалогу, пріоритетів української держави. Але не задля того, щоб вони замість нас шукали вирішення наших проблем. Це маємо вирішувати ми самі, відчуваючи відповідальність перед українським народом і українською державою”.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG