Спеціальні потреби

Ситуацію в Україні обговорюють вашингтонські експерти


Федеральний суддя США Богдан Футей та професори Університету Джорджа Вашингтона Генрі Гейл та Тарас Кузьо на зустрічі у Вашингтоні обговорювали можливі сценарії розвитку подій в Україні.

Тарас Кузьо зазначив: “Один із можливих сценаріїв це – переговори. Але тут проблема полягає в тому, що у сторін не залишилося жодної довіри. І хоча Ющенко, як людина, відрізняється надзвичайною довірливістю, що він і продемонстрував під час круглих столів минулого року, наразі жодної довіри не залишилося. Якщо якийсь компроміс і може бути досягнутий шляхом переговорів, то лише за допомогою західних урядів. Безпосередньо Ющенко та Янукович домовитися не зможуть.

Інший сценарій. Уявіть собі, що вибори розпочнуться, а Партія регіонів оголосить бойкот виборів на Східній Україні? Чи буде парламент, обраний під час цих виборів, легітимним? Чи в Україні буде два парламенти? Що трапиться, якщо вибори розпочнуться, люди візьмуть у них участь, а вже після того Конституційний Суд видасть рішення про те, що президентський Указ не відповідає Конституції?”

Суддя Футей зі свого боку заявив, що хоча судова система і є корумпованою в Україні і на суддів справді чинять тиск, єдиним правовим виходом із кризи є підкоритись рішенню Конституційного Суду:

“Питання, чи залишиться Україна демократичною країною і надалі є відкритим. І сьогодні, більше ніж будь-коли, Конституційний Суд має діяти та прийняти рішення щодо Указу президента про розпуск парламенту. І всі сторони – і Президент, і Верховна Рада, і Кабінет Міністрів мають цьому рішенню підкоритися. Інакше країна ще глибше зануриться в політичний хаос”.

Усі учасники дискусії охарактеризували сьогоднішню ситуацію в Україні як глибоку політичну кризу, але водночас висловили сподівання, що оскільки Україна уже довела, що вміє мирним шляхом долати такі кризи, то такий мирний вихід знайдуть і сьогодні.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG