Спеціальні потреби

Тривають дискусії щодо розміщення системи ПРО


У Сполучених Штатах, як і на пострадянському просторі, продовжуються дискусії з приводу рішення США розгорнути у Східній Європі елементи системи протиракетної оборони. Уряд Чехії погодився розпочати переговори зі США про розгорнення елементів системи протиракетної оборони на своїй території. Ця ж система буде дислокована і у Польщі.

Москва, як відомо, виступає проти цих планів Америки. Президент Росії Володимир Путін на конференції з питань безпеки минулого місяця заявив, що Вашингтон ризикує таким чином розпочати нову гонку озброєнь.

Помічник Держсекретаря США Деніел Фрід вважає, що запропоновану систему ПРО у Центральній Європі не слід розглядати у контексті гонки озброєнь з Росією, а як спільний щит захисту проти нових загроз, перед якими “ми” опинилися.

Помічник Держсекретаря зазначив: “Кажучи “Ми”, маю на увазі трансатлантичну спільноту, і це також стосується і Росії, тому що вона зіштовхується з аналогічними загрозами. Дебати, на моє переконання, не повинні стосуватися питань 20-річної давності, чи так званої проблеми гонки озброєнь”.

Військові, зі свого боку, наполягають, що американська система ПРО скерована на захист США та їх союзників від загроз балістичних ракет, головно з потенційно небезпечних країн, таких як Іран та Північна Корея. Система не містить наступального потенціалу, – запевнив директор Агентства США з питань ПРО генерал-лейтенант Генрі Оберінґ:

“Хочу нагадати, що всі ці елементи мають оборонних характер. Вони не оснащені боєголовками. Ніяких вибухових речовин немає на цих ракетах”.

Американські посадовці вважають, що розгорнення елементів системи ПРО у Східній Європі матиме стабілізуючий ефект у разі виникнення кризи на Близькому Сході.

У середу Президенти США Джордж Буш і Росії Володимир Путін провели телефонну розмову, у ході якої американський керівник у котре наголосив, що система ПРО поблизу російських кордонів не скерована проти Москви.

XS
SM
MD
LG