Спеціальні потреби

Сенат ухвалив резолюцію про виведення військ з Іраку


Гарячі дебати у Сенаті США щодо виведення американських військ з Іраку завершилися схваленням резолюції, що містить такий план виведення військ до березня наступного року.

Прихильні до Буша республіканці виступали проти законопроекту, оскільки на їхню думку, це означатиме поразку США у війні. Вони вважають, що це буде як сигнал до відступу і поразки, який лунатиме з кожного мінарету в Іраку.

Раніше, цього місяця сенатори вже раз заблокували проект закону, що передбачав виведення військ з Іраку, але цього разу більшість проголосувала “За”. Опозиційні до Буша демократи перемогли у голосуванні, набравши 50 голосів проти 48. Два голоси їм додали сенатори з Небраски, що змінили свою думку.

Сенатор-республіканець Чак Гейґел, ветеран В’єтнамської війни, не боїться, що президент накладе вето на закон, що передбачає виведення військ. Гейґел зазначив:

“Ми вже спробували колись монархію. Це не підходить Америці. Мусить все-таки бути поділ влади. І якщо хтось відмовляється сліпо підтримувати політику Адміністрації президента, то це ще не означає що він не підтримує наших військ в Іраку”.

Але швидше за все, цей закон не має шансів бути підтриманим в овальному кабінеті. Білий дім говорить, що Буш дуже розчарований рішенням Сенату. І мало ймовірно, що Сенат зможе зібрати дві третини голосів, щоб подолати президентське вето.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG