Спеціальні потреби

Огризко став заручником політичного протистояння


Верховна Рада сьогодні знову не проголосувала за призначення Володимира Огризка міністром іноземних справ. Голоси за нього віддали лише дві опозиційні фракції. Сам він каже, що став заручником політичного протистояння.

Домовленості між Президентом та Антикризовою коаліцією поки що залишаються словами. Володимир Огризко так і залишається виконувачем обов’язків міністра закордонних справ, оскільки Антикризова коаліція категорично проти його кандидатури.

Як каже регіонал Василь Кисельов, категорично проти виступили комуністи, використавши своє право вето відповідно до коаліційної угоди. Спікер Олександр Мороз відразу заявив – потреби ще раз слухати кандидата немає потреби, однак Володимир Огризко таки взяв слово, аби заявити – він чудово розуміє, що став заручником політичного протистояння.

Чи подасть Президент знову кандидатуру Огризка на затвердження Ради невідомо, але очевидно, що політична криза в країні лише посилюватиметься. Антикризовики кажуть про те, що незабаром отримають контроль над голосами трьохсот депутатів, а це означатиме нівелювання впливу президента на парламент.

Більше того, Антикризова коаліція має всі шанси поповнитися президнетськими штиками. Сьогодні було оголошено про перехід до уряду Анатолія Кінаха, який очолює Союз промисловців та підприємців. Його посаду ще навтіь не придумали, але Янукович каже про те, що Кінах буде його першим заступником з питань реформ.

Анатолій Кінах свого часу активно працював з Леонідом Кучмою, однак в період Помаранчевої революції перейшов на бік Ющенка. Він пройшов у парламент разом з однопартійцями як складова блоку “Наша Україна”. Тепер, не виключено, що партійна група промисловців та підприємців приєднається до Антикризової коаліції.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG