Спеціальні потреби

Незабаром у космосі побуває п’ятий турист


Космос ще з давніх давен приваблює людину. Тож як тільки російське аерокосмічне агентство розпочало програму космічного туризму, чимало заможних людей висловили бажання викласти 20 мільйонів доларів за кілька днів перебування у космосі.

Вже п'ятим космічним туристом стане американський комп'ютерний інженер угорського походження Чарльз Шімоні. Його мрія подивитися на землю з космосу має здійснитися сьомого квітня, коли запланований черговий політ коробля “Союз”. До космічної подорожі Шімоні готується у Зоряному містечку під Москвою.

Інженер-програміст та пілот Чарльз Шімоні у цій космічній місії матиме змогу поєднати свою пристрасть до інженерії та польотів. Американський мільярдер має ліцензію пілота реактивних літаків та гелікоптерів. Давній інтерес до космічних досліджень надихнув його на космічну подорож:

“Я почав з того, що як турист відвідував запуски космічних кораблів. Я це робив кілька разів у США. Якось почув, що у Росії пропонують спеціальні тури. І відразу захотів побачити, чи є між ними якась різниця”.

Народжений в Угорщині Шімоні ще у 13 років переміг на змаганнях юних астронавтів, за що його було нагороджено поїздкою до Москви, де він зустрівся з одним із радянських космонавтів. У 17 років він залишив батьківщину та емігрував до США. Ставши програмістом, Чарльз 20 років працював на компанію Майкрософт, для якої розробив програми Word та Excel. Наразі Шімоні проходить тренування у Центрі підготовки космонавтів імені Юрія Гагаріна у Зоряному містечку, що за 40 кілометрів на північ від Москви. Цей колись засекречений комплекс повітряних сил перебував під посиленою охороною під час “холодної війни”, про його існування знали лише одиниці. Сьогодні тут живе і готується до космічних пригод американський громадянин.

Цивільні особи, які хочуть випробувати себе у космосі, потребують три основні речі: близько 20 мільйонів доларів, цілеспрямованість та міцне здоров’я. Шімоні все це має і проходить тренування з двома російськими космонавтами Олегом Котовим та Федором Юрчікіним. У додаток до теоретичної підготовки Шімоні отримує інтенсивне практичне тренування.

Підготовку та політ Шімоні організовує компанія “Спейс Едвенчерс” – світовий лідер індустрії космічного туризму. Президент та виконавчий директор компанії Ерік Ендерсен каже, що його клієнти не є типовими любителями гострих відчуттів.

Насправді всі ці люди мають спільне бачення відкриття космосу. Клієнти компанії не стрибають з парашутом кожного тижня, вони не є прихильниками так званих адреналінових видів спорту.

Люди, які готуються до космічного польоту, мають виконати тяжку роботу на симуляторах, у кабінах високого тиску, лабораторії мікротяжіння, у пілотній кабіні “Союз” та на борту двійника Міжнародної Космічної Станції. Шімоні каже, що повністю довіряє російським експертам.

Для польотів у космос лише з людьми на борту “Союз” є ідеальним кораблем. Він має простіший механізм управління, важить набагато менше, ніж шаттл, і має довгу історію польотів. Навіть НАСА купує місця на борту “Союз” для своїх астронавтів.

У симуляторі Чарльз Шімоні виконує спеціальні завдання, в тому числі робить фотографії та знімає відео. Під час свого восьмиденного перебування на Міжнародній космічній станції, він допомагатиме кільком міжнародним космічним агентствам проводити наукові експерименти. Для успіху проекту необхідне надійне спілкування з російськими колегами. Хоча Шімоні і вивчав російську у минулому, він мав підтягнути свої знання.

Одним із найважливіших елементів тренування є підготовка до непередбачених ситуацій. Наприклад, на космічній станції була влаштована пожежна тривога і екіпаж мав вийти із ситуації. Під час тренування космонавти мали залишити свою кабіну та замість шоломів вдягнути газові маски.

За допомогою своєї подорожі Шімоні сподівається зацікавити космічними науками молодь. Дізнаючись про такі космічні подорожі, діти мають змогу вже сьогодні заглянути у майбутнє, у якому технологічні досягнення використовуватимуть для того, щоб зробити світ кращим.

Свої теоретичні знання Шімоні використає на практиці у квітні, на коли запланований запуск “Союз” з майданчику Байконур. Він переконаний, що одного дня люди зможуть подорожувати та навіть жити у космосі. 58-річний програміст стане п’ятим космічним туристом та 450 людиною, яка вийде на земну орбіту.

Відео - найголовніше

Чого очікувати від промови Байдена до нації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG