Спеціальні потреби

Опозиція вимагає відставки Медведька та Цушка


Український парламент знову в очікуванні протистояння. Опозиція висунула низку вимог, серед яких відставка міністра МВС Цушка та генпрокурора Медведька, без задоволення яких не виключено блокування роботи Вреховної Ради. Свої вимоги дві опозиційні фракції сьогодні мають намір обговорити на зустрічі з Президентом Ющенком. Детальніше про це у розмові Ані Дидик із київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

АД: Вікторіє, які саме вимоги ставить опозиція?

ВС: На зустрічі із президентом депутати мають намір обговорити стратегію подальших дій опозиції. Вимог декілька – насамперед, відставка міністра внутрішніх справ Василя Цушка та генерального прокурора Олександра Медведька. Опозиціонери вважають, що президент має підпорядкувати внутрішні війська собі, оскільки в країні, за їх словами, з’явилася реальна загроза виникнення узурпації влади.

Йдеться про те, що зараз у парламенті зареєстровані проекти законів про Президента України, Раду нацбезпеки та оборони та Конституційний Суд. Опозиціонери кажуть, якщо Антикризова коаліція схвалить ці законопроекти, то президентові нічого буде робити у цій країні. Відтак, зняття з розгляду цих законів – це друга вимога Фракцій БЮТ та “Наша Україна”, які домовилися діяти спільно.

Серед інших вимог також йтиметься про підвищення соціальних стандартів і першочергове винесення законопроектів саме про підвищення мінімальних зарплат і пенсій.

Також опозиціонери кажуть про необхідність проведення референдуму щодо Конституційної реформи, аби почути, що думає народ з приводу такого серйозного розбалансування української влади.

АД: Наскільки реальною є перспектива відставки міністра Цушка та Генпрокурора Медведька?

ВС: Швидше за все, завтра ми побачимо вимогу звіту цих осіб, наслідком якого може стати відставка, але лише в тому разі, якщо за неї проголосує більшість. Як відомо, сьогодні парламентську більшість контролює Антикризова коаліція, тому дуже сумнівно, що коаліція голосуватиме за відставку міністра-соціаліста Цушка. Схоже на те, що це той випадок, коли депутати поговорять про корупцію в Україні, про бездіяльність правоохоронних органів, і на цьому все завершиться.

АД: Чи можливе блокування роботи Ради вже завтра?

ВС: Такої ймовірності ніхто не виключає. Все залежатиме від того, чи прийде генпрокурор і міністр внутрішніх справ до Верховної Ради. Якщо Антикризова коаліція відмовиться розглядати питання, які вимагає винести на розгляд порядку денного опозиція, то варто сподіватися, що буде блокування трибуни.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG