Спеціальні потреби

Бізнес-школа Стенфорду відкриває нові можливості [video]


Мати добру освіту у сфері бізнесу стає дедалі популярніше як серед української молоді, так і серед тих, хто вже досяг успіху як підприємець і менеджер. Модне і колись малозрозуміле слово “бізнес-школа” тепер є своєрідним вираженням мрій багатьох хлопців та дівчат. Бізнес-освіта в уяві багатьох – це запорука життєвого успіху. Однак, навчання у бізнес-школі коштує дорого. Найкращі школи, як часто вважають, є у Сполучених Штатах. Вони найдорожчі і потрапити туди не так просто.

Цими днями за сприяння Американської Ради з Міжнародної Освіти Київ відвідала Сейда Мансур – заступник директора з вступу Стенфордської школи бізнесу. Сейда Мансур зробила кілька презентацій про систему бізнес-освіти у США і, зокрема, про специфіку навчання у бізнес-школі Стенфордського університету, одного з найпрестижніших навчальних закладів у світі:

“Бізнес-програма насправді має цінність у тому форматі, у якому вона є зараз, адже таким чином кожний отримує багатий і потужний досвід. Тож ми не збільшуємо її. Однак, насправді викликом є вміти себе показати. Справа не в тому, щоб знайти формулу і написати те, чого, на вашу думку, очікує вступна комісія. Це, так би мовити, тест на самовираження”.

Тож у Стенфорді, за словами пані Мансур, просто шукають таланти. Більше того, охочих вступити не дискримінують за походженням чи іншими ознаками. Усе дуже рівноправно, і шанси в усіх однакові.

І для кожного, кому таки пощастить отримати місце у школі, знайдуться можливості профінансувати свою освіту – за допомогою кредитів, грантів чи стипендій.

Сейда Мансур каже: “Фінансування – це, насправді, не проблема. Адже як випускник Стенфорду ви матимете змогу заробляти в середньому 100 – 150 тисяч доларів на рік. Виплачувати кредити за навчання справді не складно для наших студентів. Багато людей не подаються на навчання, бо вони думають, що не можуть його собі дозволити. Але Стенфорд гарантуватиме, що у вас буде така можливість”.

Стенфорд готовий допомогти вихідцям з країн, що перебувають на шляху розвитку, якщо ці студенти повернуться додому і отримуватимуть відносно низьку заробітну плату.

Сейда Мансур запевняє: “Якщо вони вирішать повернутись в Україну, чи опиняться в іншій країні, яка розвивається, за визначенням ООН, Світового Банку чи МВФ, тоді бізнес-школа сплачуватиме кредит за усі місяці, що вони проведуть у цій країні. Це як своєрідна стипендія після навчання. Водночас це стимул для людини поїхати і застосувати здобуті знання у країні, де вони справді стануть у пригоді. І нам відомо, що там заробляють набагато меншу зарплатню”.

Українці у Стенфорді бували й раніше, зокрема і за програмою “Маскі”. На наступний рік вчитись до Стенфордської бізнес-школи запрошено поки що лише одного українця. Але незабаром їх кількість може і побільшати, адже після презентацій, які провела заступник директора з вступу Стенфордської школи бізнесу Сейда Мансур, зацікавлення до цього закладу неабияк зросло.

XS
SM
MD
LG