Спеціальні потреби

Україна і Киргизстан домовились про співпрацю


Вже наступного тижня Україна може підписати протокол із Киргизстаном про взаємний доступ на ринки. Це зніме одну із останніх перешкод на шляху країни до членства в СОТ. Втім, заяви урядовців свідчать, що плани набути членства в цій організації влітку цього року, можуть бути скореговані.

Протокол між Україною і Киргизстаном про взаємний доступ на ринки можуть підписати вже наступного тижня. Про це у телефонній розмові домовилися глави двох країн – Віктор Ющенко і Курманбек Бакієв, повідомляє прес-служба українського президента.

Киргизстан – остання країна, з якою Києву досі не вдавалося досягнути домовленості щодо вступу до Світової торговельної організації. Бішкек вимагав від України визнати державним борг, який залишився ще з часів розпаду Радянського Союзу. Проконтролювати це питання Віктор Ющенко доручив Прем'єру Януковичу.

Втім для урядовців таке повідомлення, як виглядає, виявилося несподіванкою. Керівник Мінекономіки – відомства, яке опікується вступом України до СОТ, Володимир Макуха заявив, що консультації із Киргизстаном тривають.

До того ж Верховній Раді доведеться внести уточнення до декількох законів. Таку вимогу поставили учасники робочої групи, засідання якої відбулося цього тижня. ЄС та Сполучені Штати також висловили незгоду із принципом розрахунку державних дотацій українським аграріям. Свої пропозиції українська делегація має представити на наступному засіданні робочої групи, яке заплановане на квітень.

Не зважаючи на ускладнення, українські чиновники поки що не бачать підстав для перегляду термінів вступу країни до СОТ. Як і раніше, у Києві розраховують приєднатися до організації влітку нинішнього року.

Цього тижня Київ та Брюссель почали роботу над новою угодою про співпрацю. Одним із ключових її елементів має стати запровадження режиму вільної торгівлі. Однак перед тим Україна має стати повноправним членом СОТ.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG