Спеціальні потреби

Кваснєвський про європейський вимір України


Колишній Президент Польщі Олександр Кваснєвський після того як залишив свою посаду, поміж іншого передає свій унікальний досвід молоді. На запрошення одного із найпрестижніших університетів Сполучених Штатів він займається науковою роботою та читає лекції американським студентам.

Публічну лекцію в Джорджтаунському університеті у Вашингтоні Олександр Кваснєвський провів разом із колишнім Прем’єр-міністром Іспанії Хосе Марія Азнаром. Обидва політики говорили про роль НАТО у боротьбі з тероризмом після саміту альянсу у Ризі. Колишній Президент Польщі, розчарований, що Україну не запросили приєднатися до НАТО.

На думку Кваснєвського, який привів Польщу до Євросоюзу та НАТО, Україна занадто велика і стратегічно розташована держава, аби залишатися нейтральною, НАТО абсолютно підходить їй за своєю суттю:

“НАТО як військова та політична організація, гарантує виконання найважливіших демократичних стандартів, таких як права людини, права національних меншин. Ця організація придатна для України, тільки від українців залежить бути їм в ній, чи ні”.

Колишній президент переконаний, що вступ України до альянсу – гарантія її безпеки, і не повинен зашкодити українсько-російським стосункам:

“Приєднання України до НАТО, якщо проаналізувати, не є перешкодою для добрих стосунків з Росією, адже Росія співпрацює з НАТО”.

Олександр Кваснєвський був ключовою фігурою у переговорному процесі під час Помаранчевої революції. Два роки пізніше, внутрішні процеси в Україні, він оцінює як роботу демократії і запевняє, що Польща і сьогодні залишається союзником України.

Олександр Кваснєвський заявив: “Україна може покладатися на Польщу, як це було за мого президентства. Ми дійсно вважаємо Україну важливим членом Європи. Нічого й казати. Можна сперечатися, чи, скажімо, Туреччина історично, або за своїм розташуванням є частиною Європи. У випадку вашої держави не виникає жодних сумнівів. Україна є в Європі, яка її потребує, а Україні теж потрібно вступити до Європейських структур”.

Якщо, колишній Прем’єр Іспанії під час лекції у Джорджтаунському університеті говорив про необхідність залучення до НАТО таких країн як Австралія, Японія, Ізраїль, то колишній президент Польщі наполягав на необхідності запрошення України. Олександр Кваснєвський завжди був і залишається адвокатом України на міжнародній арені.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG