Спеціальні потреби

Автобудівники США втратили 8% ринку


У скрутному становищі опинилися автобудівні велетні Сполучених Штатів. У той час, як компанії країн Азії спромоглися збільшити свої прибутки, із столиці американських автобудівників – Детройту, де розміщені головні підприємства так званої великої трійки – компаній “Дженерал Моторс”, “Форд” та “Деймлер Крайслер”, повідомили про зазнані 2006-го року значні збитки.

Минулого року компанія “Форд” втратила найбільше за цілу свою історію – 20 мільярдів 700 мільйонів доларів. Не приносив прибутку упродовж двох останніх років і найбільший у світі автобудівник – “Дженерал Моторс”. Утім наприкінці 2006-го, справи цієї компанії пішли дещо краще.

Американські автобудівники втратили 2006-го року 8% свого ринку. У той час, як їх азійські колеги здобули 5%, а європейські – 3% ринку. Проблема частково спричинена занадто високими витратами на медичне обслуговування.

Минулого року американські автобудівні компанії витратили на охорону здоров’я своїх робітників майже у десять разів більше від своїх закордонних конкурентів. У результаті: американці закривають заводи та звільняють робітників, а іноземні компанії розширюються.

Експерти кажуть, що покупці більше цікавляться легковими малолітражними автомобілями підвищеної прохідності. І слід створити заощадливіші моделі, які б дійсно мали попит серед покупців.

Складність також у тому, щоб переконати покупців у більшій надійності та рентабельності американських автомобілів. За словами експертів, “Тойота”, яка минулого року продала понад дев’ять мільйонів автомобілів, спроможна ще цього року відібрати у “Дженерал Моторс” титул найбільшого світового виробника автомобілів. Але, щоб цього уникнути і відвоювати ринки США, Європи та Китаю “Дженерал Моторс” робитиме ставку на дизайн та найновішу технологію заощадження пального.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG