Спеціальні потреби

Українська влада не готова до компромісу


Попри заяви про можливість компромісу, представники різних гілок української влади і досі не знаходять спільної мови щодо Закону “Про Кабінет Міністрів”. Сьогодні від урядовців та керівників Секретаріату Президента знову лунали суперечливі коментарі щодо ймовірних шляхів виходу із правової кризи.

Президент Ющенко зустрівся із прем’єром у вівторок увечері – відразу після повернення із Швейцарії, де проходив планове медичне обстеження. У середу зранку він запросив до себе голову Верховної Ради – Олександра Мороза. Як повідомила прес-служба глави держави – головною темою обох зустрічей був суперечливий Закон “Про Кабінет Міністрів”. Його ухвалив парламент, подолавши вето президента. Віктор Ющенко скористався юридичною помилкою і вдруге заветував закон, який значно обмежує його повноваження.

Коментарі усіх трьох політиків давали надію, що компроміс у цьому питанні можливий. У середу на засіданні Кабміну Прем’єр Янукович зробив заяву, з якої можна було зрозуміти, що президент таки пішов на поступки і готовий погодитися із нинішньою редакцією закону. Прем’єр навзаєм пообіцяв прислухатися до побажань глави держави:

“Якщо на початку третьої сесії від президента надійдуть пропозиції щодо деяких поправок до закону – вони будуть враховані. Але це можливо буде зробити як поправки до вже чинного закону”.

Втім виявилося, що на такий варіант президент не погодився. Перший заступник секретаріату глави держави Арсеній Яценюк заявив, якщо коаліція не змінить принаймні тих норм, які суперечать основному закону, він опиниться в Конституційному Суді.

Арсеній Яценюк заявляє: “Конституційний варіант виходу – це розгляд пропозицій президента у сесійній залі Верховної Ради, проголосувати за них і відповідним чином підписати і оприлюднити. Адже жодній із сторін не потрібен неконституційний закон, чи закон у легитимності якого сумнівається кожна із сторін. Тому все ж таки краще піти нормальним конституційним шляхом у цьому питанні. Доля дала чудовий шанс – так звану технічну помилку. Гріх ним не скористатися”.

Не радить главі держави підписувати закон і його представник в Конституційному Суді Володимир Шаповал:

“Це є пропозиція президенту фактично порушити Конституцію. Була порушена процедура з боку Верховної Ради, що дало підстави застосувати вето. І якщо говорити про політичний бік справи, то як буде виглядати ця ситуація – президент повернув закон Раді, а потім скасував вето. Я не думаю, що це виглядатиме серйозно і політично послідовно”.

Втім, виглядає, що коаліція схиляється до подальшої конфронтації із президентом в цьому питанні. Комуністи закликають спікера негайно підписати закон. Міністр юстиції Олександр Лавринович вважає, що немає перешкод для його публікації, після чого він вступить у дію.

У той же час пропрезидентські сили нагадують, що оприлюднювати закон газетам “Урядовий кур’єр” та “Голос України” своїм рішенням заборонив Мукачівський суд. Вигдядає, що до компромісу поки що не готова жодна із сторін.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG