Спеціальні потреби

Ющенко не піде на поступки урядовій коаліції


Президент Ющенко не піде на поступки урядовій коаліції в питанні звільнення міністра закордонних справ країни Бориса Тарасюка. Глава держави вважає, що крапку в цій суперечці поставить Конституційний Суд. Так само пан Ющенко висловив рішучість боротися проти наступу команди Прем'єр-міністра Януковича на інші права президента.

Президент Ющенко впевнений, що Конституційний Суд підтвердить його виключне право подавати на затвердження парламенту кандидатуру керівника зовнішньополітичного відомства країни. Так само як і звільняти його. Таким чином президент не бажає поступатися в тривалій суперечці із урядовою коаліцією, і не хоче звільняти з посади міністра закордонних справ Бориса Тарасюка.

Всупереч тому, що за його відставку проголосував парламент. На позицію Віктора Ющенка не влинули погрози коаліції призначити керівника МЗС без глави держави. Про таку ймовірність напередодні говорили комуністи та міністр юстиції. Президент вважає, що Конституція не дає парламенту таких повноважень.

Віктор Ющенко заявив: “Моя позиція є незмінною – пропозицію щодо обрання міністра закордонних справ України формує президент. Так само він формулює пропозиції щодо звільнення особи з цієї посади. Це – суть моєї позиції, і я переконаний, що Конституційний Суд її підтримає”.

У тому ж Конституційному Суді президент оскаржує ухвалений минулого тижня “Закон про Кабінет Міністрів”, який значно звужує повноваження глави держави. Віктор Ющенко закинув неетичну поведінку керівникові уряду пану Януковичу, який порушив домовленості.

Президент каже: “У нас була домовленість із Прем’єр-міністром про те, що ми спільно готуємо “Закон про Кабінет Міністрів”. Мені здається, що Прем’єр зробив велику помилку, що пішов радитися щодо цього питання в інші інституції. Крім того, в законі є ряд порушень конституційних норм. Чому ми повинні в черговий раз ветувати закон. А потім Конституційний Суд буде нормалізовувати стосунки Президента і Прем’єр-міністра. Це не мій стиль роботи, але я не потерплю такого ставлення до Конституції України”.

Тим часом сам Конституційний Суд відновлює ствою роботу після тривалої перерви. У четвер він почне розгляд першого із подань, що можуть призвести до повного скасування політичної реформи, яка власне й забрала у президента значну частину його повноважень.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG