Спеціальні потреби

Пайфер про зміни в українському законодавстві


Американські експерти із застереженням ставляться до останніх змін у законодавстві України і суперечки щодо повноважень між Кабінетом Міністрів, президентом та парламентом. Про це зокрема сказав колишній посол США в Україні, старший радник Центру стратегічних та міжнародних досліджень США Стівен Пайфер:

“Це створює певну дилему для американського уряду та для європейських урядів. Бо згідно з конституційним компромісом 2004 року у повноваженнях президента було призначати міністра закордонних справ та міністра оборони. Саме президент має визначати українську зовнішню та оборонну політику. Тепер Кабінет Міністрів і парламент намагаються це змінити, що створює певне непорозуміння, як діяти у цій ситуації. Якщо взяти, наприклад, Чехію, то чеський уряд визнає Бориса Тарасюка міністром закордонних справ. Стосовно Америки, то я думаю, що американський уряд також визнає Бориса Тарасюка міністром закордонних справ, і це відповідатиме правовому підходу США.

Суперечка з цього приводу існує в Україні, і поки її не вирішив Конституційний Суд чи інший механізм, американський уряд й надалі визнаватиме міністром закордонних справ пана Тарасюка.

Вчора чеського дипломата викликали до Кабінету Міністрів з приводу поїздки Тарасюка до Праги. Це не добре для України, втягувати інші країни у ці дебати. Інші країни не хочуть брати участь у цих суперечках. І такі дії, на мою думку, тільки шкодять репутації України”.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG