Спеціальні потреби

ПАР - тимчасовий член Ради Безпеки ООН


Для Південно-Африканської Республіки 2007-ий рік став історичним. Ця держава стала тимчасовим членом Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй. Країни африканського континенту сподіваються, що ПАР представлятиме їх інтереси у найвпливовішому органі світового уряду. Дипломати Південної Африки вже дали зрозуміти, що не збираються потакати більш впливовим членам Ради Безпеки.

Вперше, країна відома світу за Апартеїд, стала важливим гравцем на міжнародній арені. За останні десять років Південна Африка змогла стати впливовою державою африканського континенту. Південно африканські поліцейські забезпечують порядок у Дарфурі, миротворці допомогли організувати вибори у Конго та закінчили успішну операцію у Бурунді. На Заході, Південну Африку розглядають як демократичний острівець на неспокійному континенті.

Однак, незалежність позицій Південної Африки навряд чи сподобається постійним членам Ради Безпеки. Під час перших дебатів цього року, південно-африканські дипломати вже піддали критиці дії Ради Безпеки.

Думісані Кумало посол ПАР при ООН каже: “Останніми роками Рада Безпеки дуже швидко схвалювала застосування сили у певних випадках і скрізь пальці дивилась на інші проблеми. Наприклад, палестино-ізраїльське питання є цілком легітимне для розгляду Радою Безпеки. Однак, не пройшло не поміченим те, що Рада не спромоглася вдатися до дій навіть перед обличчям значних порушень міжнародних законів”.

ПАР також підтримує право Ірану на розвиток ядерних технологій та не бажає обговорювати стан справ свого сусіда Зімбабве. Окрім того, Преторія протистоїть Сполученим Штатам у ключових питаннях реформи ООН. З приходом південно-африканських дипломатів до Ради Безпеки, країни африканського континенту сподіваються на посилення свого статусу у світі.

Аміну Башір Валі посол Нігерії при ООН: “Африканці хочуть побачити яку роль зможе виконувати Південна Африка у вирішенні проблем Африки. Те, що роблять Ґана та Танзанія. Ми лише сподіваємось, що Південна Африка зможе зробити більше, оскільки має більше потужностей”.

Для Південної Африки мало отримати лише тимчасове крісло у Раді Безпеки. Дипломати цієї країни прагнуть стати постійними членами Ради. Тривають дебати про збільшення кількості постійних членів виконавчого органу ООН. За деякими пропозиціями, Африканський континент мав би отримати два крісла. У такому випадку, ПАР, Нігерія та Єгипет вважають найвірогіднішими кандидатами. Однак постійна присутність у Раді Безпеки буде залежати від того, чи зможе Південна Африка за два роки довести світові, що вирішила свої внутрішні проблеми і готова допомагати розв’язувати питання світового масштабу.

XS
SM
MD
LG