Спеціальні потреби

Зросли ціни на помаранчевий сік


До своїх улюблених напоїв американці зараховують помаранчевий сік. Сьогодні за нього їм доводиться платити більше – протягом минулого року ціна помаранчевого соку зросла до майже у півтора долара за літр. Вину за це, виробники складають на природу.

80 % помаранчевого соку, який споживають американці, походить із Флориди. Отож коли у штаті із-за несприятливої погоди зменшується урожай, ціни на цей сік зростають. Лише за останній рік вони піднялися на 14 %.

Джек Вилсон і Джим Рівс 30 років культивують цитрусові. У минулому, кажуть вони, бізнес переживав важкі часи, але останніми роками стало особливо важко. Бізнес почав занепадати у 2004-му році, коли урагани Чарлі, Френсис і Джін знищили ряд цитрусових господарств. Не встиг регіон оговтатись від завданої шкоди, як через рік нагрянув ураган Вілма.

Шкодять цитрусовим і хвороби. Передбачають, що урожай помаранч у Флориді буде найменший за останні 17 років. Наприкінці 80-их років господарства цитрусових, наприклад, потерпали і від морозів.

Одначе сьогодні помаранчевій індустрії загрожує ще більша небезпека. Дедалі більше садівників, втомлених боротьбою з природою, продають свої господарства. Проте, для тих, у кого добрий урожай, це плідні часи. Адже непогода у Флориді, обертається для них високими прибутками.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG