Спеціальні потреби

Підсумки року підвела команда Ющенка


“Підсумки року та головні успіхи нової команди”. Такою була тема брифінгу, що відбувся сьогодні у секретаріаті Президента України. Детальніше про це у розмові Володимира Звіглянича із київською кореспонденткою Оксаною Лігостовою.

ВЗ: Оксано, після вчорашнього звіту Віктора Януковича, сьогоднішнього підсумкового брифінгу у секретаріаті очікували як відповіді президента – прем’єру. Яким був основний “месидж” цієї відповіді?

ОЛ: Підсумковий брифінг у секретаріаті був дуже представницький. У ньому взяло участь нове оточення президента у повному складі – глава секретаріату Балога, його перший заступник Яценюк, заступники Чалий, Боднар та інші.

Основну тезу озвучив Віктор Балога, говорячи про змагання за повновеження між президентом та прем’єром, він закликав не воювати, а конкурувати. І замість формули “К” – “конфлікт”, він запропонував формулу “ККК” – “конкуренція, компроміс, консолідація”.

Глава президентського секретаріату пообіцяв не розпалювати конфлікту, але наголосив, що монополізація влади будь-якою політичною силою неможлива. Не залежно від того, хто керує урядом – державу очолює президент.

ВЗ: Чи коментували конфліктну ситуацію із “напіввідставкою” міністра закордонних справ Бориса Тарасюка?

ОЛ: На це запитання Віктор Балога спочатку пробував віджартуватися, кажучи, що Тарасюк не втомиться ходити на засідання уряду. Радше Янукович втомиться його не пускати. Однак він згадав про Конституційний Суд, який має поставити крапку у справі Тарасюка. Ось як про це сказав пан Балога:

“Президент України звернувся до Конституційного Суду з проханням винести вердикт яка гілка влади поступила правильно. Отож, будемо чекати на це рішення”.

ВЗ: На вчорашній прес-конференції Віктор Янукович доволі розмито сказав про песпективи вступу України у СОТ. А які підходи у цьому питанні президента і президентського секретаріату?

ОЛ: На це запитання відповідав Арсеній Яценюк. Як він сказав, президент зробив усе для того, щоб Україна всупила у СОТ вже до кінця цього року. Але зараз, за його словами, м’яч на полі уряду, і тепер усі ці формальності можуть розтягнути на квартал. А відтак, реальний термін вступу України у СОТ – кінець другого кварталу 2007-го року. Хоча за словами Яценюка, Україна вже зараз у цій організації на 99 %.

ВЗ: На тій же вчорашній прес-конференції прем’єр скаржився, що не знає позиції президента стосовно закону про Кабмін. Чи прояснили позицію глави держави у секретаріаті?

ОЛ: Так, тут позиція абсолютно чітка. За словами Балоги, є ключова відмінність між законом, який запропонував президент і законом, який пропонував Кабмін.

Закону про Кабмін Ющенко не підпише, оскільки не враховані 86 поправок, які він вніс, відтак цей закон дестабілізує систему влади.

ВЗ: А чи були якісь коментарі щодо визнання Віктора Януковича політиком року-2006?

ОЛ: Присудження прем’єру цього титулу коментують у тому сенсі, що є надії біло-блакитного електорату, але є і розчарування. Між тим Віктор Балога додав, що якраз в останні два-три місяці, коли помінялася команда секретаріату президента, падіння рейтингу Ющенка немає.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG