Спеціальні потреби

В Україні перебуває Президент Росії Путін


Сьогодні в Україні перебуває Президент Росії Володимир Путін. Востаннє він відвідував Київ більше року тому, а нинішній візит відкладали декілька разів. Детальніше про це у бесіді Ані Дидик із київською корепсонденткою Вікторією Сюмар.

АД: Вікторіє, як зустрічали сьогодні пана Путіна у Києві?

ВС: Візиту Володимира Путіна справді давно очікувли в Україні і коли стало відомо, що до кінця року президент Росії таки приїде, цю подію коментували політологи, експерти і політики. Зокрема, яких заяв слід очікувати від російського лідера і чи не означатиме цей візит певний поворот у зовнішній політиці України.

Говорили про цей візит і звичайні українці. Сьогодні біля секретаріату зібралися як прихильники проросійського курсу – представники партії Наталії Вітренко, які вітали Путіна, так і представники УНА-УНСО, які досить критично оцінюють політику Росії щодо України.

Віктор Ющенко навіть вийшов на ґанок свого секретаріату, аби привітати Володимира Путіна.

АД: З ким мав зустріч президент Росії і про що йшла мова?

ВС: Вже завершилася зустріч Путіна із Ющенком, яка тривала півтори години. Наразі відбувається засідання міждержавної комісії “Ющенко - Путін”. Йдеться про товарообіг між двома країнами, про стабільність постачання енергоносіїв в Україну, та транспортування їх у країни Європи. Порушують також питання про демаркацію кордонів і Віктор Ющенко наголосив, що цю проблему слід вирішити у 2007 році. Він також окреслив проблему перебування Чорноморського флоту.

Після цієї комісії має відбутися зустріч Путіна із прем’єром Януковичем, знову ж таки віч-на-віч, без журналістів. Нагадаю, що Путін активно підтримував Януковича як під час президентських виборів 2004-го року, так і під час парламентської кампанії 2006-го року.

АД: Чи чекають від цього візиту якихось конкретних рішень?

ВС: Найбільше очікували остаточного слова Києва щодо Єдиного економічного простору. Чи буде україна членом ЄЕП. Схоже, що відповіді на це не буде почуто, принаймні до тепер, ані Ющенко, ані Путін не порушували цього питання. У контексті зовнішньої політики пролунала фраза Путіна, що Росія, як і Україна прагне одного – Європи без кордонів. Також ні слова не було сказано про наміри України вступати в НАТО.

XS
SM
MD
LG