Спеціальні потреби

Ющенко підписав бюджет країни на 2007 рік


Президент Ющенко підписав сьогодні бюджет країни на наступний рік. Не накладати вето на кошторис глава держави вирішив після того, як парламент частково врахував його вимоги збільшити мінімальну зарплату та прожитковий мінімум для понад 15 мільйонів громадян.

Президент Ющенко підписав бюджет країни на наступний рік. Про це після спілкування із главою держави повідомив керівник уряду Віктор Янукович. За його словами, не накладати вдруге вето на закон про бюджет Віктор Ющенко вирішив після того, як Кабмін та парламентська більшість частково погодилися виконати принципову вимогу президента – збільшити рівень мінімальної зарплати до 460 гривень та прожиткового мінімуму до 406 гривень. Щоправда, відбудеться це не з 1 січня, як хотів президент, а поетапно протягом року.

Янукович заявив: “Бюджет був тільки що підписаний. Умова єдина і ми внесли цю пропозицію і узгодили її з президентом сьогодні, – мінімальну пенсію буде збільшено. За підсумками першого кварталу бюджет буде переглянутий і як тільки така можливість з’явиться пенсію буде піднято до прожиткового мінімуму”.

Підписанню закону передував тривалий конфлікт між президентом та правлячою коаліцією. Глава держави погрожував вдруге скористатися своїм правом ветувати закон, оскільки Рада не врахувала усіх його вимог. Антикризовики називали претензії президента економічно необгрунтованими.

Деякі політики називають підписання президентом бюджету кроком до примирення із урядом. Адже останнім часом стосунки між секретаріатом та Кабміном були затьмарені постійними суперечками. Всіляко заохочують до співпраці двох політиків і Сполучені Штати, говорить посол США в Україні Вільям Тейлор:

“І посадовці у Вашінгтоні і я неодноразово зауважували, що Україна на міжнародній арені буде сильнішою, якщо президент та уряд працюватимуть разом. І ми всіляко заохочуємо таку співпрацю між презеднтом і прем’єр-міністром”.

Тим часом оглядачі припускають, що умовами підписання бюджету могли стати не тільки згода підвищити соціальну складову кошторису, а й інші поступки Антикризової коаліції презиенту, зокрема й в кадровому питанні. Глава держави зацікавлений у призначенні лояльного кандидата на посаду керівника СБУ та збереженні на посаді глави зовнішньополітичного відомства Бориса Тарасюка, нагадує один із лідерів БЮТ Олександр Турчинов. Дійсно вже у п’ятницю парламентська більшість підтримала пропозицію президента звільнити главу Служби безпеки Ігоря Дрижчаного. Черговим випробуванням для ворогуючих таборів може стати закон про Кабінет міністрів. Парламентська більшість ухвалила його всупереч волі президента. Відтак, той очевидно знову застосує до закону своє право вето.

XS
SM
MD
LG