Спеціальні потреби

Витрати на війну в Іраку зросли на $ 99 мільйонів


Міністерство оборони Сполучених Штатів звернулось до Білого Дому з проханням збільшити на 99 мільярдів доларів фінансування військових кампаній в Іраку та Афганістані. Перед тим, як розпочалась іракська війна у Сполучених Штатах, звучали пропозиції оплатити витрати на війну прибутками з продажу іракської нафти. Однак, цей варіант давно відпав. Новий бюджет став черговим приводом для тиску на адміністрацію президента Буша змінити тактику в Іраку.

Перед президентом Бушем зараз стоїть два складні завдання. По-перше, переконати американців, що у нього справді є нова стратегія в Іраку. По-друге, змусити Конгрес заплатити за неї.

Війна з тероризмом виявилась значно дорожчою, ніж передбачалось. На початку війни Пентагон оцінював витрати на військову кампанію в Іраку у 50 мільярдів доларів. Реальна ціна виявилася у десятки разів більшою. Лише, на наступний рік Пентагон загалом просить 170 мільярдів доларів.

Більшість цих грошей на витрати в Іраку. Частину грошей Пентагон планує витратити таким чином: 41 мільярд на військові операції, що майже на 20 % більше, ніж минулого року; 26 мільярдів на ремонт та заміну техніки: 10 мільярдів на особистий захист військових, броньовані автомобілі, захисні жилети тощо; 10 мільярдів на тренування і оснащення іракських та афганських сил безпеки. Це прохання було подано до того як Білий Дім почав розглядати можливість збільшення військовослужбовців в Іраку. У такому випадку витрати ще більше зростуть.

Новий під час візиту до Іраку дав зрозуміти, що можливо піде на поповнення військового складу, навіть наперекір деяким командирам, які виступають проти цієї ідеї.

Роберт Ґейтс: “Польові командири висловлюють занепокоєння щодо збільшення контингенту. Однак, як зазначив один з генералів, у минулому вони просили додаткові сили на проведення якоїсь певної операції”.

Однак, перед тим як приймати рішення, зазначив Ґейтс, потрібно спочатку визначити скільки додаткових військ надсилати до Іраку і якою буде їх місія.

XS
SM
MD
LG