Спеціальні потреби

Парламент не ухвалив звільнення глави СБУ


Верховна Рада сьогодні не дала згоди на звільнення Ігоря Дрижчаного з посади голови Служби безпеки України. Подання про його звільнення підписав Президент Ющенко і це стало черговим кадровим протистоянням президента та парламенту.

Політичне становище Ігоря Дрижчаного залишається у підвішеному стані. Глава СБУ став заручником протистояння президента та Антикризової коаліції. Верховна Рада не проголосувала за подання президента щодо звільнення Дрижчаног і практично немає сумніву, що справа тут зовсім не в персоні глави СБУ.

Формально регіонали дорікають президенту, що він не дочекався рішення Ради з приводу звільнення Дрижчаного, відразу призначив його на іншу посаду – заступника глави РНБО.

Представник Партії регіонів Тарас Чорновіл заявив:

"Ющенко порушив умову, згідно з якою спочатку мало б бути подання до Верховної Ради про звільнення з посади Дрижчаного, а тільки після того можна було його призначити на якусь нову посаду. Президент поводиться так, ніби Верховна Рада є абсолютно стороннім інструментом, який не має до цього відношення."

Ще одна причина такої позиції коаліції – це новий глава Служби Безпеки. Адже СБУ – серйозний інструмент, і його главу призначають з подання президента за умови затвердження парламентом. Припускають, що президент міг би подати свого кандидата на голову СБУ, який був би незручним Антикризовій коаліції – скажімо, Юрія Луценка.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG