Спеціальні потреби

У РНБО новий заступник першого секретаря


В Україні нові кадрові призначення. Президент Ющенко призначив першим заступником секретаря Ради національної безпеки та оборони Валерія Хорошковського, який два роки тому в уряді Януковича обіймав посаду міністра економіки та європейської інтеграції.

Нарешті закінчилася інтрига навколо призначення заступника секретаря РНБО. На цю посаду розглядали декілька варіантів – починаючи від Юрія Єханурова, закінчуючи перелік ймовірних кандидатів Юрієм Павленком. Однак, Єхануров так і працює рядовим членом комітету з питань освіти у парламенті, а Павленко отримав звичний статус усіх помаранчевих відставників – радника президента. А от крісло біля Віталія Гайдука несподівано зайняв Валерій Хорошковський – радник Валерія Пустовойтенка та міністр уряду Януковича у попередній каденції.

Біографію Валерія Хорошковського часто ставлять як приклад блискучої кар’єри. За 15 років із студента-токаря та водія зоопарку він став міністром економіки та мільйонером. Окрім того він встиг попрацювати радником Пустовойтенка, першим замом голови Адміністрації Кучми, головою спостережної ради НАК “Нафтогаз” та банку “Укрсоцбанк” і врешті, головою наглядової ради провідного українського телеканалу “Інтер”. Саме з цієї посади Хорошковський знову повернеться на шлях державної служби.

Водночас у Хорошковського доволі серйозні зв’язки з російськими бізнесовими структурами. Відразу після помаранчевої революції Хорошковський подався у Москву, де став виконавчим директором “Євразхолдингу”. Це найбільша металургійна компанія Росії, яка є лідером з виробництва сталі у цій країні. У російській пресі з’являлася інформація про те, що Хорошковський є власником понад двох відсотків акцій цієї компанії, вартість якої за різними оцінками сягає від шести мільярдів доларів.

Навесні 2005 року саме “Євразхолдинг” придбав контрольний пакет акцій телеканалу “Інтер”, багаторічного лідера українського ефіру. Кажуть, що успішні переговори з вдовою попереднього власника каналу провів саме Хорошковський, а відтак і очолив його керівництво.

Тож тепер питаннями національнї безпеки та оборони України опікуватиметься людина із репутацією успішного менеджера, але водночас, із серйозними зв’язками у російському бізнесі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG