Мрія дітей багатьох країн світу мати свій власний портативний комп'ютер залишалася довгий час нездійсненною через недоступні ціни. Однак, одна неприбуткова американська організація вирішила розв'язати цю проблему.
Вона розробила модел-комп'ютер, який би був по кишені навіть бідним. Місію наділити портативними комп’ютерами дітей з бідних родин по всьому світі взяла на себе неприбуткова організація «Кожній дитині по ноутбуку». Її очолює доктор Ніколас Неґропонте: «Півтора роки тому ми вирішили розпочати проект створення переносного комп’ютера вартістю у 100 доларів і зробити це як неприбуткова організація».
Дехто називає цей пристрій «зеленою машиною». Втім це не іграшка, а дешевий, енергійно ощадливий, практичний ком’ютер. Професор Масачусетського технологічного інституту Ніколас Неґропонте представив проект у Вашингтоні. Він розповів, що експериментальну партію у п’ять тисяч комп’ютерів незабаром надішлють до Бразилії, Аргентини, Нігерії, Лівії і Таїланду. Неґропонте задоволений, що проект викликав зацікавлення комп’ютерної індустрії. «Багато великих компаній раніше не цікавилися цим проектом, а тепер таки зацікавилися. І це чудово. Для нас приємно чути, що компанії конкурують з нами. Ми ж лише хочемо наділити комп’ютерами якомога більшу кількість дітей», - говорить він.
З проектом співпрацює «Кванта» - найбільший виробник переносних комп’ютерів. Саме ця компанія допомогла розробити дешеві машини, які працюють на п’яти мовах та малих потужностях. «Ми використовуємо менше ніш два вати, у той час як ви вживаєте від 25 до 40 ват. А ще ми прагнемо створити модель, яка б працювала від накручування пружини», - додає Неґропонте. Наразі собівартість так званого «стодоларового» комп’ютера 148 доларів. Однак, організатори проекту сподіваються, що ціна знизиться, коли до них приєднається більша кількість урядів та міжнародних організацій.