Спеціальні потреби

Конгресом США тепер керуватимуть демократи


Американське суспільство на цьому тижні зробило свій вибір і привело до влади в обидві палати американського конгресу - демократів. Перемога дозволяє останнім призначити свого спікера у палаті представників.

Ця посада за законом є третьою після президента та віце президента. І хоча це ще не офіційно, майже ні в кого немає сумніву, що вперше цю посаду займе жінка - Ненсі Пелосі. Після 20 років у кріслі конгресмена Ненсі Пелосі стала лідером демократичної меншості у Палаті представників у 2002 році. Це сталось зразу після того, як демократи програли проміжні вибори до Конгресу. Як сказала тодi Пелосі, її партія має продемонструвати яскраву вiдмiннiсть своєї позиції від політики Президента Буша та Республіканської партії. Сьогоднi 66-рiчна мати п’ятьох дітей може стати першою в історії жінкою спікером Палати представників.

Законодавча діяльність Пелосі у значній мірі відображає настрої її електорату у ліберальному Сан-Франциско. Вона - активний захисник прав людини, справ сімейного планування, питаннь захисту навколишнього середовища. Вона ж голосувала проти iнiцiативи Буша про скорочення податків. З самого початку Пелосі була опонентом війни в Іраку і виступала проти запровадженої Бушем програми стеження за телефонними розмовами та електронними листами американцiв. Таким чином вона стала однiєю з найяскравіших цілей для нападів з боку кандидатів від Республіканської партії, Президента Буша та представників його адміністрації. «Спікером Палати представників, - третя особа у керівництві країни, може стати конгресмен, яка голосувала проти продовження чинностi закону «Пейтрiот», проти створення Міністерства внутрішньої безпеки, проти усунення від влади Саддама Хусейна, проти продовження відслідковування терористів і проти допитів терористів згідно з програмою ЦРУ», - сказав свого часу Буш.

Головний політичний радник президента Карл Роув та інші усю кампанію майже щодня повторювали ці звинувачення слово у слово. Навіть деякі демократи побоювалися, що атаки на Пелосі і намагання представити її як слабкого лідера могли б знизити шанси демократів на перемогу. Але Полозі, як виглядає, не лише набиралась від цих нападок войовничого духу, але й політичної стриманості та досвіду. Вона заперечила заяви критиків, що демократи, які не мали більшості у Палаті представників з 1994 року, використають тепер свої позиції проти республіканців. Пелосі навіть виключила можливість процедури імпічменту президенту через війну в Іраку. «Ми зняли питання імпічменту з порядку денного, бо відверто кажучи, імпічмент зніме республіканців у Конгресі з гачка», - сказала вона.

Ще до виборів Мелосі заявила, що сьоме листопада стане референдумом для політики республіканців. Так і сталось. Тепер Ненсі Пелосі зобов’язалась у свої перші 100 днів на посаді спікера впровадити у життя рекомендації комісії, що розслідувала атаки на Америку 2001 року, збільшити мінімальну заробітну плату і пiдготувати грунт для повернення американських солдатів з Іраку. І вона пообіцяла, що демократи почнуть свою роботу у Конгресі чесно, відкрито і відповідально.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG