Спеціальні потреби

Верховна Рада поцiкавилася роботою МВС


Українські парламентарі хочуть детальніше ознайомитися з роботою Міністерства внутрішніх справ. Підставою для цього стали газетні публікації у виданні «2000», в яких йшлося про корупцію в структурі МВС. Для їх перевірки депутати створили спеціальну слідчу комісію.

Для міністра внутрiшнiх справ Юрія Луценка нині не найкращі часи. Ще вчора комітет парламенту на чолі з регіоналом Тихоновим пропонував послати його відставку. І якщо тоді на його захист стали колеги-соціалісти, то вже сьогодні Кабміну рекомендували відстронити його від виконання професійних обов`язків на два місяці, допоки ситуацію в МВС розслідуватиме парламентська слідча комісія. ЇЇ ініціатором знову стали регіонали, головою обрали члена фракції Регіонів Сівковича, який відомий головуванням в скандальній комісії, що розслідувала факт отруєння Ющенка, а приводом – публікації в газеті «2000». Євген Кушнарьов назвав факти, наведено в публiкацiї «кричущими» та такими, що заторкують авторитет влади.

Вперше депутати створили прецедент, коли підставою для створення комісії стали газетні публікації, та ще й у виданні, імідж якого не є однозначним. Свого часу цю газету пов`язували з об`єднаними соціал-демократами.

Декого в парламенті це непокоїть. За словами «нашоукраїнця» Вячеслава Кириленка, в такий спосіб влаштовують розправу над тими, хто має інші погляди від правлячої партії та її лідера, який нині займає посаду прем`єр-міністра.

Профільний комітет одноголосно визнав, що пропозиція щодо відсторонення Луценка суперечить законодавству, однак постанову ухвалили включно з цим пунктом.

Найбільш іронічні в цій ситуації члени Блоку Тимошенко. Вони кажуть, що їх непокоїть відсутність розкриття кримінальних справ та збільшення їх кількості. Водночас, ситуацію, коли такий інструмент опозиції як слідчі комісії використовує владна коаліція для того, аби розібратися з міністром, який представляє в уряді одну із партій, що входить до цієї коалiції, вони називають дещо комічною.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG