Спеціальні потреби

Як Києву зменшити кiлькiсть ВIЛ-позитивних дiтей?


В Україні щороку зростає кількість ВІЛ-інфікованих дітей. Рекомендації урядові України про те, як зупинити епідемію, містить спеціальна доповідь, підготовлена міжнародною благодійною організацією “Трансатлантичні партнери проти СНІДу”.

Двi тисячі ВІЛ-інфікованих немовлят народилося в Україні торік. Смертоносний вірус усі вони отримали від своїх ВІЛ-позитивних матерів. Лікарі кажуть, що в змозі зупинити передачу інфекції від матері до дитини і подолати дитячу епідемію СНІДу. Все починається з безплатного і добровільного обстеження вагітних жінок на СНІД, -- розповідає начальник відділу охорони здоров`я матерів та дітей МОЗ України Надія Жилка:

«Що ми робимо тоді, коли виявляється ВІЛ-інфікована жінка? Якщо взяти 10 років назад, то в більшості випадків жінки переривали вагітність, тому що тоді не було ніяких умов для того, щоб попередити передачу ВІЛ-інфекції від матері до дитини. Жінка сама приймала це рішення. Сьогодні, я хочу констатувати для вас усіх: в Україні сьогодні є всі наявні умови для того, щоб ми змогли попередити передачу ВІЛ-інфекції від вагітної матері або під час пологів і вигодовування дитини».

Як твердять лікарі, завдяки медикаментам, якими сповна забезпечили Україну міжнародні донорські організації, вагітна жінка з вірусом ВІЛ має всі шанси народити здорову дитину. Єдина проблема – переконати майбутню матір, надто ж якщо вона належить до соціально неадаптованих верств, обстежитись і пройти профілактичний курс. А тому хоч ризик передачі інфекції від матері до дитини за останні роки знизився, кількість новонароджених з вірусом ВІЛ в Україні не меншає, а, на жаль, щороку росте.

Щоб зупинити поширення ВІЛ/СНІДу серед дітей, яке стрімко набирає обертів, потрібна продумана національна стратегія. На цьому наголошує міжнародна благодійна організація “Трансатлантичні партнери проти СНІДу”, яка підготувала спеціальну доповідь про епідемію СНІДу серед жінок і дітей в Україні. Доповідь містить статистику, прогнози та рекомендації урядові України, -- каже директор української організації “Трансатлантичні партнери проти СНІДу” Тетяна Білик:

«Для чого і для кого ця доповідь? Вона, по-перше, для тих, хто приймає рішення. Це для них такий статистичний та інформаційний інструмент, який, крім статистики, надає рекомендації. А також ця доповідь буде корисною і необхідною для всіх тих, хто небайдужий».

Серед статистичних даних доповідь називає, зокрема, такі цифри. За всі роки епідемії в Україні зареєстровано понад 11 тисяч дітей, що живуть з вірусом ВІЛ. Ризик передачі СНІДу від матері до дитини в Україні на сьогоднішній день становить близько 8%, в той час як у Європі він складає лише 0,1%.

Розробники доповіді висловлюють занепокоєння планами нинішнього уряду скоротити бюджетні витрати на подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні. В той час як Міністерство охорони здоров`я назвало мінімальну суму, необхідну для лікування та профілактики на наступний рік, -- 125 мільйонів гривень, Кабмін подав до Верховної Ради учетверо врізаний бюджет – 30 мільйонів.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG