Спеціальні потреби

В Іраку напали на журналістів - більше 10 загинули


Іракська поліція повідомила про збройний напад на приміщення нової телевізійної станції в східній частині Багдаду. В цьому - одному з найкривавіших нападів на ЗМІ в країні, загинули 11 працівників телебачення.

Серед жертв - голова ради директорів телестанції. В інших районах столиці, через серію вибухів загинуло щонайменше восьмеро людей. Є багато поранених. Водночас американське військове командування в Іраку повідомило про загибель одного солдата і поранення двох у вчорашньому бою в північній частині країни. Між тим президент Джордж Буш застеріг учора на прес-конференції в Білому Домі, що в боротьбі за контроль на Близькому Сході релігійні екстремісти можуть використовувати в якості зброї як прибутки з продажу нафти, так і ядерну зброю. Джордж Буш заявив, що Сполучені Штати не толеруватимуть в Іраку діяльності терористів, які можуть використати прибутки з продажу нафти на реалізацію своїх радикальних амбіцій створити ісламський халіфат або ж зруйнувати економіку Заходу. «Зрозуміло, що світ, який вони прагнуть створити, буде світом, в якому радикальні форми, екстремальні форми релігії воюватимуть одна з одною за вплив на Близькому Сході. В цій боротьбі вони матимуть змогу використовувати нафту як економічну зброю. І коли в додаток до цього неприхований ворог Сполучених Штатів володітиме ядерною зброєю, то не важко уявити становище, про яке пізніше, в історичному контексті говоритимуть: «як же це вони не змогли побачити проблеми, що сталося з ними у рік 2006?», - додав Буш.

Президент Буш заявив, що Сполучені Штати вдаються в своїй тактиці до гнучкості задля дотримання головної стратегії - створення мирного і демократичного Іраку та захисту Сполучених Штатів від тероризму. Він також визнав зріст в регіоні за останні місяці проявів насильства. Джордж Буш вважає неймовірно завищеною подану в британському журналі «Ланцет» статистику, згідно з якою за час розпочатої США в 2003 році війни загинуло 655 тисяч громадян Іраку. Президент США радше довіряє офіційним даним, згідно з якими за час війни загинуло 30 тисяч іракців. «Мене бентежить і засмучує, що загинуло багато безвинних людей. І я аплодую іракцям за відвагу, яку вони проявляють перед лицем насильства. Мене вражає прагнення до свободи в цьому суспільстві. Воно настільки сильне, що іракці крокують уперед попри відомий всім нам рівень існуючого там насильства», - сказав Буш.

Між тим командувач багатонаціональних сил в Іраку, генерал Джордж Кейсі каже, що за останній рік у цій країні змінилися сама природа насильницьких проявів: «Від часу виборів у грудні, а конкретніше, після вибухів у лютому в шиїтській мечеті, фокус конфлікту, в якому раніше перебували повстанці та ми, змістився на боротьбу за політичну та економічну владу серед іракців». Тим часом сенатор-демократ Джек Рід з комісії Сенату з питань збройних сил заявив, що на думку військових командирів США, новий уряд Іраку неефективно використовує свої ресурси: «Іракці мають у резерві від 12 до 13 мільярдів доларів з прибутків за нафту. Мене цікавить, чому вони не поспішають вкласти ці гроші у виправлення таких хронічних негараздів, як електро та водопостачання, освіту, охорону здоров'я, тощо»? Сенатор Рід вважає, що зусилля Сполучених Штатів в Іраку не матимуть успіху доти, доки іракські лідери не вдадуться до конкретних заходів і не покращать забезпечення населення найнеобхіднішими послугами.

XS
SM
MD
LG