Спеціальні потреби

Скандали навколо секретаріату президента


Реорганізацію секретаріату президента України супроводжують скандали. Нещодавно призначений радником з інформпитань і одразу ж звільнений Василь Базів заявляє, що подаватиме до суду. Неоднозначну реакцію журналістської спільноти викликало також представлення нового керівника управління інформполітики секретаріату Олександра Семиряченка, який свого часу заперечував існування цензури і брав участь у кампанії шельмування кандидата в президенти Віктора Ющенка.

Нову інформаційну політику президентський секретаріат будуватиме за взірцем Білого дому. Про це заявила у п`ятницю на своєму першому брифінгу новий прес-секретар Віктора Ющенка Ірина Ванникова. За її словами, секретаріат запровадить щоденне спілкування з пресою, під час якого прес-секретар повідомлятиме позицію президента з актуальних питань. Вивчається також можливість щоквартальних прес-конференцій глави держави та продовження практики його щотижневих радіозвернень. Мета нововведень – зробити політику президента відкритішою, а його позицію доносити до суспільства вчасно і вичерпно.

Наразі, однак, реорганізація президентського секретаріату супроводжується скандалами. Один із них спричинило призначення радником з інформаційних питань, а відтак негайне звільнення “голосу Кучми” Василя Базіва – як було пояснено, через “неоднозначну реакцію преси”. 12 жовтня агентство УНІАН опублікувало інтерв`ю з Василем Базівим, який пригрозив, що судитиметься з секретаріатом за порушення трудового законодавства. Водночас у секретаріаті звільнення Базіва порушенням законодавства не вважають. Про це заявив на брифінгу в п`ятницю новий керівник управління інформаційної політики Олександр Семиряченко. Як він пояснив, пан Базів не приніс до секретаріату трудової книжки, не приступив до виконання службових обов`язків. Тож керівник секретаріату просто скасував розпорядження, яке ще не набуло чинності. За словами Семиряченка, інтерв`ю Базіва УНІАНУ свідчить лише про те, що його правильно звільнили:

«Зрештою, напевно, це інтерв`ю, яке він дав, і його тональність, і ті речі, які, можливо, були надто інтимні, щоб їх оприлюднювати, це інтерв`ю і свідчить на користь правильності рішення про те, що за нинішніх умов секретаріат припинив свою співпрацю з паном Базівим».

А тим часом “неоднозначну реакцію преси” викликало призначення й самого Олександра Семиряченка. Під час представлення у п`ятницю нового керівника управління інформполітики журналісти влаштували йому обструкцію. Одне з “незручних” запитань поставила Ольга Снісарчук з 5-го каналу:

«Я хочу повернутися в 2004 рік, коли ви керували одним із телеканалів. Тоді журналісти цього каналу воювали проти цензури, а ви заперечили факт цензури і в одному із своїх інтерв`ю – з вами сперечалася журналістка, вона бачила, що Віктора Ющенка не пускають до Центрвиборчкому, а ви в той час казали, я процитую, це ваші слова – “Віктор Ющенко усуває ОМОН, б`ючи їх по всіх можливих частинах, щоб запустити туди юрбу і зірвати засідання. Як тепер ви сприймаєте ці свої тодішні слова?».

На що Олександр Семиряченко, який у 2004 році працював на каналі ICTV під керівництвом Дмитра Кисельова, заявив, що за жодне своє слово йому не соромно, а керувати інформаційною політикою секретаріату президента Ющенка його запросили, оскільки він професіонал.

Чи слід чекати нових скандалів? Як повідомила нова прес-секретар президента Ірина Ванникова, подальших кадрових ротацій не буде. Реформування секретаріату президента завершено.

XS
SM
MD
LG