Спеціальні потреби

Українці за газ таки платитимуть менше


Чи буде скасовано мораторій на підвищення комунальних тарифів? Розгляд цього питання Верховна Рада перенесла на четвер. А тим часом опозиція святкує перемогу: уряд пообіцяв знизити ціни на газ для населення і ввести диференціацію залежно від площі житла.

Газ для населення все-таки здешевшає. Кабмін пропонує встановити ціну для побутових споживачів на рівні 339 гривень за тисячу кубів – на 75 гривень менше, ніж зараз. Про це заявив з трибуни Верховної Ради віце-прем`єр з питань ПЕК Андрій Клюєв.

При цьому газ стане дешевшим не для всіх: уряд планує запровадити диференціацію залежно від обсягів споживання. Абонентам, чия житлоплоща не перевищує 100 квадратних метрів, ціни знизять на 20% від базових; тим, у кого до 200 квадратних метрів житла, залишать базову ціну, а в кого від 200 до 400, ще й підвищать чи не вдвічі.

Обіцяне уряд почне виконувати за два місяці. А наразі ратує за скасування мораторію на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги – про це Клюєв попросив народних депутатів з парламентської трибуни.

Питання мораторію Верховна Рада перенесла на четвер. У середу Партія регіонів переконувала комуністів, які раніше виступали проти скасування заборони підвищувати комунальні тарифи, змінити свою думку. Регіонали досягли успіху. Комуністи готові голосувати за, -- повідомив журналістів лідер Компартії Петро Симоненко. За умови, додав він, якщо скасування мораторію сприятиме фактичному зниженню тарифів.

Отож як виглядає, мораторій таки буде скасований – попри енергійні протести опозиції в особі Блоку Юлії Тимошенко.

У середу перед парламентом звітувала також тимчасова слідча комісія, що вивчала ситуацію в паливно-енергетичному комплексі України. Як заявив її голова Андрій Деркач, комісія дійшла висновку, що справи в ПЕК у 2005-2006 роках різко погіршились. У підвищенні цін на газ винен попередній уряд, стверджує народний депутат:

«Як свідчать розрахунки Держінспекції з контролю за цінами, середньозважена ціна на газ українського виробництва може бути знижена на 30%».

У свою чергу, екс-голова НАК Нафтогаз України Олексій Івченко звинувачення заперечує, називаючи доповідь політичним замовленням:

«Те, що сьогодні доповідалося, у великій мірі не відповідає дійсності і виглядає абсолютно тенденційним політичним замовленням і нічим іншим. Тому що перекручувались цифри, перекручувались факти».

На перекрученні фактів Деркача піймали й члени слідчої комісії. Бютівець Микола Сивульський заявив, що голова комісії самовільно змінив деякі висновки. Мовляв, комісія відзначила погіршення ситуації в ПЕК не в 2005, а ще у 2004 році. Так чи інакше, свій остаточний звіт парламентська слідча комісія обіцяє подати перед новим роком.

А поки Верховна Рада вивчала обгрунтованість цін на газ українського виробництва, Кабінет Міністрів на своєму засіданні обговорював ціну на імпортний, тобто російський газ. Вона не перевищуватиме у наступному році 130 доларів за тисячу кубометрів, заявив прем`єр-міністр Янукович. При цьому глава уряду нагадав, що в сусідів – у Молдові, Прибалтиці, Грузії ціна коливається на рівні двохсот доларів. На чому грунтується його розрахунок на суттєво нижчу ціну російського газу для України, прем`єр не пояснив.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG