Спеціальні потреби

ФБР почало розслідувати справу колишнього конгресмена


Офіційні особи американського Конгресу та ФБР почали слідство у справі тепер уже колишнього конгресмена-республіканця Марка Фоллі, якого звинувачують в тому, що він надсилав листи сексуального характеру неповнолітнім хлопцям, які працювали помічниками у Конгресі.

У п'ятницю Фоллі подав у відставку. Наразі він перебуває у центрі лікування від алкоголізму. Однак наслідки його поведінки напередодні виборів до Конгресу можуть виявитися досить гіркими для республіканської партії. Припускають, що республіканці у Палаті представників знали про одержимість Фоллі шістнадцятирічними-сімнадцятирічними хлопцями, однак не вдавалися до серйозних заходів попередити скандал. Колишній конгресовий помічник сказав, що він отримав попередження щодо Фоллі ще п'ять років тому. «Це було легке застереження. Щось на зразок, не дозволяй йому бути занадто добрим до тебе», - говорить він.

Метью каже, що молоді люди, які мали зв'язок із Фоллі, боялися образити впливового конгресмена. Навіть після попередження Фоллі продовжував висилати електронні листи сексуального змісту. Використовуючи ім'я, англійською MAF54, він намагався втягнути підлітків у розмови на статеві теми та дії. Ось одна з них переписок:

Ти мені дуже подобаєшся

- Мені це лестить

А я тобі?

- Так

Мені так було гарно з тобою у Сан-Дієґо

- Так, було весело

Хотів би погратися?

- Мені треба повертатися до навчання

Багато з республіканців обурені. «Це жахлива, жахлива ситуація. Я думаю, має бути проведене повне розслідування про те, хто що знав і коли», - говорять вони. Демократи у Конгресі закликають до негайного і ретельного розслідування. Зокрема один зних говорить так: «Я просто не можу повірити, що вони допустили до цього і просто попросили його не підходити до хлопця. Не знаю, що вони бачили, але мене дуже непокоїть, що вони просто спробували зам'яти справу».

Три найбільш впливових республіканці з Палати Представників випустили спільну заяву, в якій назвали поведінку Фоллі «безсоромною зрадою довіри». Спікер Палати представників Денніс Гестерт надіслав листа міністру юстиції США Альберто Ґонзалесу із проханням провести слідство по кожному, хто міг знати про цю справу.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG